Brezilya Poposu Estetiği (BBL) Hakkında Merak Edilenler

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak istemenize rağmen bulunduğunuz konuma en yakın ve en uygun doktoru bulmakta zorlanıyorsanız

İçerik 28.03.2023, 10:29
Brezilya Poposu Estetiği (BBL) Hakkında Merak Edilenler

Vücut hatları ile orantılı, dik ve ilgi çekici popolara sahip olmayı hangi kadın istemez ki? BBL olarak kısaltılan Brezilya poposu estetiği, özellikle yaşlanma ve kilo probleminin etkisi ile sarkan popo hatlarının istek ve beklentiler doğrultusunda şekillendirilmesini sağlıyor. Bu prosedür sayesinde poponun ön, arka ve yan profili, vücut hatları ile uygun hale getiriliyor. Popo büyütme ve dikleştirme operasyonlarını bir arada sunarak ilgi çekici bir görünüm vadeden Brezilya poposu estetiğine olan talep her geçen gün artıyor. Sağlık hizmetleri için online randevu hizmeti sunan Medyland güvencesiyle Brezilya poposu estetiği hakkında merak edilenleri paylaşıyoruz.

Online randevu platformu Medyland, internet üzerinden sağlık hizmetleri araması gerçekleştiren milyonlarca kişinin zaman ve enerji tasarrufu ederek randevu alabilmelerine imkan tanımaktadır. Türkiye’deki en seçkin doktorları, klinikleri ve hastaneleri tek bir çatı altında listelemenize olanak sağlayan Medyland ile size en yakın ve en uygun doktorlardan kolaylıkla randevu alabilirsiniz.

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak istemenize rağmen bulunduğunuz konuma en yakın ve en uygun doktoru bulmakta zorlanıyorsanız:

· Vakit kaybetmeden Medyland adresine giriş yapın.

· BBL ameliyatı İstanbul ya da emax diş İstanbul gibi bölgesel arama gerçekleştirin.

· Konumunuza en yakın olan uzmanları listeleyin.

· Doktorların profillerine girerek uzmanlıklarına dair güvenilir bilgilere ulaşın, diğer hastaların yorum ve değerlendirmelerini okuyun.

· Tercih ettiğiniz uzmanın randevu takvimini inceleyerek sizin için en uygun tarihe randevu oluşturun.

· Randevu tarihinize yaklaştığınız Medyland size hatırlatsın.

· Randevu almak ve diğer özelliklerden yararlanmak ücretsiz!

BBL Ameliyatı Nedir?

Brezilya kalçası ameliyatı ya da Brezilya poposu estetiği gibi farklı şekilde de adlandırılan BBL, kalça bölgesine hacim kazandırmak ve dikleştirmek amacıyla uygulanmaktadır. BBL ameliyatı ile kalça görünümü, vücut hatları ile uyumlu hale getirilmekte ve ilgi çekici görünüm sunmasıyla kadınların yüzlerini güldürmektedir.

Brezilya poposu ameliyatında hastanın kalça bölgesini şekillendirerek dolgunluk kazandırmak için yağ transferi yapılmaktadır. Popoya enjekte edilecek yağlar, hastanın kendi vücudundan alınmaktadır.

Vücudumuzun basen ve göbek gibi bölgeleri yağ hücreleri açısından zengindir. Vücutta oluşan yağlanma, genellikle yağ hücrelerinin yoğun şekilde bulunduğu bölgelerde gerçekleşmektedir. Operasyonu gerçekleştirecek olan hekim, çeşitli test ve tetkikler ile hastanın vücudunu inceleyerek yağ hücrelerinin yoğun olduğu bölgeleri tespit etmektedir. Tespitin ardından yağ hücreleri liposuction yöntemi ile vakumlanarak vücut dışına alınmaktadır.

Liposuction yöntemi ile hastanın kendi vücudundan alınan yağ hücrelerinin uygun ortam ve şartlarda korunması gerekir. Yağ hücreleri ne kadar iyi muhafaza edilirse işlemden alınacak başarı oranı da o kadar yüksek olur. Çünkü yağ hücrelerinin yeni yerlerinde yaşamaya devam etmeleri gerekir.

BBL Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

BBL ameliyatı, estetik bir müdahale olduğu için daha hacimli, dik ve estetik açıdan dikkat çeken popoya sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir. Ancak bu ameliyattan yararlanmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olmaları gereklidir. İşlemin ardından popo dokusu sıkılaşmakta ve hacim kazanmaktadır. Böylece popo, vücut hatları ile uyumlu ve daha belirgin olmaktadır. İşlem sonucunda doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Dolayısıyla BBL ameliyatı genellikle şu durumlarda tercih edilmektedir:

· Kalça dokusunun gevşek olması,

· Basen ve bel arasında kalan hatların düz olması,

· Kalçanın yeterince belirgin olmaması,

· Yaşlanma ya da hızlı kilo alıp verme probleminden kaynaklanan cilt sarkması,

· Popo hatlarında çukurlukların mevcut olması,

· Selülit problemleri.

Brezilya popo estetiği için ameliyat planı hazırlanırken vücudun tamamı bir bütün olarak değerlendirilir. Böylelikle kalçanın işlem sonrasındaki görünümünün tüm vücut ile uyumlu olması sağlanır. Kalça, vücut hatları ile uyumlu olduğunda estetik açıdan göze hoş gelen bir görünüme kavuşur.

Yuvarlak, kalkık ve hacimli bir form kazanan kalçanın sahip olacağı diğer artılar ise sıkı ve pürüzsüz bir görünümdür. BBL ameliyatından yararlanarak estetik açıdan göze daha hoş gelen popo hatlarına sahip olmak istiyorsanız Medyland platformunu ziyaret ederek size en yakın ve en uygun uzmanı bulabilir, ücretsiz şekilde randevu alabilirsiniz.

BBL Ameliyatı Diğer Uygulamalar ile Birlikte Yapılabilir Mi?

BBL ameliyatı, estetik uygulamalar kapsamında olduğundan kişinin vücut sağlığı elverdiği müddetçe diğer uygulamalar ile birlikte yapılabilmektedir.

· Brezilya popo estetiği ile liposuction tedavisini birlikte yaptırabilirsiniz. Brezilya popo estetiği uygulaması kalça bölgesini dik ve ilgi çekici bir görünüme kavuştururken liposuction tedavisi sayesinde karın ve basen gibi bölgelerdeki yağlanma problemi giderilebilmektedir.

· BBL ameliyatı ile yapılabilecek bir diğer prosedür vücut germe operasyonlarıdır. Kol, bacak ya da karın bölgesine uygulanabilen germe operasyonları sayesinde sarkıklıklar giderilmektedir. Bu işlemler birlikte uygulandığında vücut hatlarının tam anlamıyla uyumlu hale gelmesi sağlanabilir.

· Meme büyütme ya da meme dikleştirme ameliyatı da BBL ile birlikte uygulanabilir. Bu sayede estetik görünümün önemli bir unsuru olan memeler de istenen düzeye ulaştırılabilir.

BBL ameliyatına ek olarak farklı uygulamaların da gerçekleştirilmesi isteniyor ise mutlaka doktorunuza danışınız. Ameliyatların birlikte yapılması uygun görülür ise tüm bu işlemlerden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)