Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Akıllı lens hastaların yakın uzak orta mesafede en iyi şekilde görmesini sağlar. Gözlük kullanmaya gerek kalmaz. Akıllı lensler sayesinde görme kalitesi artar ve hastanın ameliyat sonrasında hastanede kalmasına gerek yoktur.

İçerik 18.02.2023, 23:00
Akıllı Lensin Amacı Nedir?

Akıllı lenslerin amacı gözde oluşan göz hastalıklarını tedavi etmek ve gözlük kullanmada bir çok işi tek başına yapabilme ve en iyi şekilde görmenizi sağlamaktır.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları

Akıllı lens hastaların yakın uzak orta mesafede en iyi şekilde görmesini sağlar. Gözlük kullanmaya gerek kalmaz. Akıllı lensler sayesinde görme kalitesi artar ve hastanın ameliyat sonrasında hastanede kalmasına gerek yoktur.

Göz İçi Akıllı lens Kimlere Uygulanır?

Göz içi akıllı lens yaşı ilerlemiş ve gözlük takmak istemeyen kişiler akıllı lens kullanabilir. Göz hastalığı olan her yaştaki hasta akıllı lens kullanabilir.

Akıllı lens Fiyatları

Akıllı lenslerin kullanımı çok kolay olduğu birçok kişi gözlük kullanmak yerine akıllı lens kullanmayı tercih etmektedir. Akıllı lensler kişilerde görülen yüksek miyop, yakın uzak orta gibi görme sorunlarının ne derecede olduğu, daha önce katarakt ameliyatı olup olmadığı gibi birden fazla sebepten dolayı akıllı lens fiyatları kişiden kişiye değişebilir.

Retina Dekolmanı

Akıllı lens sayesinde birden fazla odak noktası sorununa tek bir lens ile çözüm bulunmuştur. Yakın mesafe, uzak mesafe, orta mesafe fark etmeksizin akıllı lensler ile çok daha rahat ve net bir şekilde görebilirsiniz. Akıllı lensler sayesinde televizyon seyretme, gazete okuma, yakın okuma gibi günlük aktivitelerinizi kolayca tek başınıza yapabilirsiniz.

Akıllı lensleri her yaştaki erkek ve kadın birey kullanabilir. Gözde oluşan birbirinden farklı görme sorununu tek bir lens ile çözebilirsiniz. Genel olarak kadın ve erkeklerde en çok görülen göz sorunu retina dekolmanıdır. Gözlerde yaşanan ışık çakması ve cisim uçması yaşayan kişiler mutlaka retina dekolmanı muayenesi olması gerekir.

Retina Dekolmanı Nedir?

Gözün içini dolduran vitreus jeli ile retina birbirine yapışıktır. Zamanla yada bir hastalıktan dolayı bu şel büzüşür ve sıvılaşır bu esnada retinada vitreusdan kopar ve yırtılma meydana gelir. Bu yırtılan alana sıvı girince retina dekolmanı olur.

Retina Dekolmanı Belirtileri Nelerdir?

Retina dekolmanı ciddi bir göz hastalığıdır zamanında tedavi edilmezse kalıcı körlüğe sebep olabilir. Gözün önünde siyah noktaların uçması, örümcek ağı gibi ağlar görmek ve gözde ışık çarpması retina dekolmanın belirtileridir.

Retina Dekolmanı Tedavi Yöntemleri

Retina yırtığı daha yeni ise ve kaç yırtık olduğu tespit edilir ise lazer ile tedavi edilebilir. Ancak hastalık ilerlemiş ise ve lazer ile yırtıklar kapatılamıyor ise retina dekolmanı ameliyat ile tevi edilir.

Retina Dekolmanı Tedavi Fiyatları

Hastanın retina dekolmanı geçmişi olup olmaması, hastalık yenimi başladı yoksa ilerlediği, retina yırtığının sayısı ve büyüklüğü, daha önce katarak ameliyatı olup olmadığı gibi birden fazla sebebe bağlı olarak retina dekolmanı fiyatı değişebilir.

Vitrektomi Ameliyatı Nedir?

Gözün arka kısmında bulunan vitrektomi 1 mmden daha küçük kesiler atılarak cerrahi aletler ile gözün içine girilmesine ve hastalıkları tedavi edilmesine ve bu ameliyata da vitrektomi ameliyatı denir.

Vitrektomi Ameliyatı Neden Olur?

Vitrektomi ameliyatı gözün içinde kanama, iltihap ya da yabancı cisim varsa gözü temizlemek ve gözün sinir tabakasını tekrar eski anatomik haline getirmek için yapılır.

Vitrektomi Ameliyatı Kimlerde Görülür?

Gözde oluşan retina yırtılma ve kanamalarda, gözde yabancı cisim çıkarmada, gözde oluşan kanama ve birçok göz hastalığında vitrektomi ameliyatı yapılabilir.

Vitrektomi Ameliyatı Nasıl Gelişir?

Vitrektomi ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Hasta olan kişinin hastalığına ve ameliyat sürecinin gidişatına göre göze dikiş de atılabilir.

Yorumlar (0)