22 Haziran 2018, Cuma

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

Gasp şüphelisinden ilginç savunma: Ben basit bir hırsızım

Gasp şüphelisinden ilginç savunma: Ben basit bir hırsızım

İstanbul Polisi’ni harekete geçiren olay 29 Ocak’ta Beylikdüzü’nde yaşandı.

İddialara göre, 24 yaşındaki Abdulsettan Y. isimli bir vatandaş kendisini takip eden şüpheliden habersiz bankaya giderek para çekti. Aldığı parayı bir çantaya koyan Abdulsettan Y. daha sonra bankadan çıktı. Bu esnada Abdulsettan Y.’yi takip eden şüpheli diğer arkadaşına bilgi verdi. Otomobille Abdulsettan Y.’yi bir süre takip eden şüpheli ardından aracından indi. Elindeki bıçakla Abdulsettan Y.’yi tehdit eden şüpheli 276 bin lirayı alarak kaçtı. Yaşadığı şoku atlatan vatandaş hemen polise haber verdi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Olay yerine gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, şüpheliyi tespit ederek harekete geçti. Yürütülen takip sonucu 37 yaşındaki Zekeriya G. isimli yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Emniyete götürülerek sorguya alınan şüphelinin, 11 suçtan kaydı olduğu ve 4 suçtan da hakkında yakalama kararı olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye edildiği esnada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına yönelik “Darbecileri, hakimler, savcıları çekin. Ben basit bir hırsızım” dediği görüldü.  Adliyede işlemeleri tamamlanan Zekeriya G.’nin tutuklandığı öğrenildi.

yukarı çık