Yorgunluk şikayetleri yükselen THY’de pilot alımı açıklandı

Bir süredir aşırı yoğun çalışmadan dolayı pilotların yorgunluğuyla gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY) kaptan pilot ve 2'nci pilot istihdam edeceğini duyurdu. Havayolu şirketi hali hazırda filosunda 386 uçak bulunurken, 5 bin 525 pilot görev yapıyor.

GÜNÜN HABERLERİ 17.08.2022, 16:14
Yorgunluk şikayetleri yükselen THY’de pilot alımı açıklandı

Bir süredir özellikle kokpit ekiplerindeki yorgunluk haberleriyle gündeme gelen THY pilot alacağını açıkladı. THY salgın dönemi sonrası hem uçak filosunu hem de pilot sayısını yükseltmek için bir çalışma başlattı. 2022 yılının ilk altı ayında uluslararası koltuk kapasitesinde üçüncü sıraya yükselen şirket yeni pilot alımı için bir ilan yayınladı. Bu doğrultuda açılan pilot alımı ilanına başvurular, Türk Hava Yollarının kariyer.thy.com adresinden gerçekleştirilebilecek.

“AİLEMİZE YENİ ÜYELER KATIYORUZ”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Gökyüzündeki yükselişimizde kilit rol oynayan, dünyanın dört bir yanında başarıya ulaşmamızda emeği olan ailemize yeni üyeler katıyoruz. Şirketimize katılacak yeni pilotlarımızın bizi hedeflerimize, misafirlerimizi ise sevdiklerine güvenle uçuracağından eminiz dedi. DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?