Yazı beklerken yine kış geldi... İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri

banner487

Türkiye pazartesi günü itibariyle yaza merhaba demeye hazırlanırken, kötü haber Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. Sıcaklıklar düşüyor, yağışlı hava geri dönüyor.

GÜNÜN HABERLERİ 27.05.2021, 07:35 27.05.2021, 09:50
Yazı beklerken yine kış geldi... İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre; Perşembe günü Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur ve Isparta'da yağış bekleniyor. Diğer yerlerde ise güneş yüzünü gösterecek.

Cuma günü ise yağışlar yurda giriş yapıyor. Kırklareli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ'da kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Yağışlar İç Anadolu'da da görülecek.

Meteorolojinin 5 günlük raporuna göre Cumartesi günü ise yağışlar yurdun büyük bölümüne yayılacak. Yağışlara bağlı olarak hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor. İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı 22, en düşük hava sıcaklığı ise 16 derece olarak öngörülüyor. Ankara ise en yüksek sıcaklık 22, en düşük sıcaklık ise 15 derece.

Pazar günü yağışlar yurdu terk ediyor. Güneş yüzünü tekrar gösteriyor. Yağışların durması ile beraber hava sıcaklarının mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Cumartesi günü yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor," denildi.

Yorumlar (0)