19 Şubat 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Ramazanın ilk cumasında camiler doldu taştı

Ramazanın ilk cumasında camiler doldu taştı

İslam alemi ramazan ayını idrak ediyor. Hafta ortasında başlayan ramazan ayının ilk cuması bugün yaşanıyor, ramazan ayının ilk cumasında ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar camileri doldurdu. Birçok şehirde camiler dolunca cemaat cami bahçelerine kadar taştı.

eyup-sultan-cuma-namazi

Eyüp Sultan Camisi

Ramazan ayının ilk cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar, Eyüp Sultan Camisi’ne de akın etti. Cami içerisinde yer bulamayan vatandaşlar namazını avluda kıldı.

Kuzeykent Ulu Cami

Kuzeykent Ulu Cami

İslam Aleminin kutsal ayı olarak bilinen ramazanın ilk cumasında Kastamonu’daki camiler, doldu taştı. Cuma namazını kılmak için çok sayıda vatandaş Kuzeykent Ulu Cami’ye akın etti.

Düzce

Düzce

Ramazan ayının ilk Cuma Namazı'nda Düzce'deki camiler tıklım tıklım doldu. Camiye sığmayan vatandaşlar, bahçede namaz kıldı.

tokat-cami

Tokat Meydan Camisi

Tokat’ta Ramazan ayının gelmesiyle vatandaşlar ilk Cuma namazını kılmak için tarihi Meydan Camisine akın etti.

malatya-cami

Malatya Hacı Yusuf Taş Camisi

 

Malatya’da vatandaşlar, 11 ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazını kılmak için camilere akın etti. Cuma namazı için kent merkezindeki tarihi Hacı Yusuf Taş Camisi’ne gelen çok sayıda vatandaş, camide yer bulamayınca namazlarını avluda ve cami çevresinde kıldı.

Tekirdağ Orta Camii

Tekirdağ Orta Camii

Tekirdağ’da vatandaşlar, 11 ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazını kılmak için camilere akın etti. Cuma namazı için kent merkezindeki tarihi Orta Cami’ne gelen çok sayıda vatandaş, camide yer bulamayınca namazlarını avluda ve cami çevresinde kıldı.

yukarı çık