İYİ Partili Dokumacı: ''işyerlerinde ampulleri kapatanlar, sandıkta da kapatacak''

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kongre sürecine giren İYİ Parti’de Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri parti çalışmalarını sürdürüyor. 

GÜNÜN HABERLERİ 18.10.2022, 12:04
İYİ Partili Dokumacı: ''işyerlerinde ampulleri kapatanlar, sandıkta da kapatacak''

#SözSendeAdapazarı projesi kapsamında ilçeyi adım adım gezen Adapazarı İlçe Başkanlığı son olarak Sakarya caddesindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

''En büyük dert ekonomi''
Ziyaret hakkında açıklama yapan Dokumacı: ''Parti olarak kongre sürecine girdiğimiz şu dönemde saha çalışmalarımıza ve hemşehrilerimiz ile buluşmaya devam ediyoruz. Sakarya caddesine yaptığımız bu ziyaret, 3.ziyaretimiz ve her yaptığımız ziyarette tek değişen şey hemşehrilerimizin ekonomik olarak daha zor durumda olması ve partimize olan teveccühün her geçen gün artması. Esnaf ve hemşehrilerimizden en çok duyduğumuz şikayet genel anlamda yaşam zorluğu ve özellikle temel ihtiyaçlardaki fahiş fiyat artışları. Elektrik faturaları bugün esnafın, hatta tüm kesimlerin en büyük derdi. Çoğu esnaf dükkanında ya karanlıkta oturuyor, ya da loş ışıkta .Hava karardı mı dükkanını kapatıyorlar. Burdan bir kez daha yönetenleri uyarıyoruz; bu temel ihtiyaçlardaki zamları acilen geri çekin yoksa işyerlerinde ampulleri kapatanlar, sandıkta da kapatacaklar'' dedi. 

''Her ev, işyerine hamam muamelesi''
Dokumacı: ''Yine hemşehrilerimizden duyduğumuz diğer bir şikayette su faturalarındaki inanılmaz artış. Allahın suyundan para mı alınır zihniyetinin, Türkiye’nin neredeyse en pahalı suyunu hemşehrilerimize reva görmesi inanılır gibi değil. Her ev, her işyeri su faturaları ile hamam işletmesi muamelesi görmeye başlamıştır. Elektrik konusunda inanılmaz bir kısıtlama yapmaya çalışan vatandaşlarımız, şimdi de su faturalarını düşünmeye başlamıştır.
Yazıktır, günahtır. Lütfen bu hususları siyaset üstü görüp, bir an önce vatandaşlarımıza elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu ihtiyaçları en ucuz şekilde ulaştırınız'' diye belirtti. 

Yorumlar (0)