İyi Parti ilçe başkanına saldıran polis tutuklandı

Saldırıya uğrayan Atakan Duran'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi

İyi Parti ilçe başkanına saldıran polis tutuklandı

İyi Parti Tire İlçe Başkanı Salih Atakan Duran’a makamında silahlı saldırıda bulunan polis memuru Uğur Yakan (32), sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İyi Parti Tire İlçe Başkanlığı’nın Gümüşpala Caddesi’ndeki binasına, geçen cumartesi günü gelen polis memuru Uğur Yakan, üst kata çıkıp, kendisini öğretmen olarak tanıtarak, İlçe Başkanı Salih Atakan Duran ile görüşmek istediğini söyledi.

DHA'nın haberine göre, partililer, Duran’ın dışarıda olduğunu belirtip, Yakan’dan beklemesini istedi. Bunun üzerine Yakan, Başkan Duran’ı binada beklemeye başladı. Partililerin Duran ile hangi konuda görüşmek istediğini sorduğu Yakan, “İYİ Parti’yi neden kurdunuz?” diye karşılık verdi. Partililer, Yakan’ın bu sorusunu cevapladığı sırada içeri Başkan Duran girdi.

Partililer Uğur Yakan’ı tanıtırken Başkan Duran da sohbete katıldı. Bu sırada, içeridekilerin verdiği bilgiye göre, polis memuru Yakan, belinden tabancasını çıkarıp, Duran’a doğru yöneltti. Durumu fark eden bir partili, üzerine atlayarak, Yakan’ın elindeki tabancanın namlusunu yere çevirdi. Tabanca bir el ateş alırken, Yakan da yere düştü. Partililerin üzerine doğru atladığı Yakan’ın elindeki tabanca, bir kez daha ateş aldı. Başkan Duran ve odadaki partililer, olaydan yara almadan kurtulurken, Yakan ise elinden tabanca alınıp, etkisiz hale getirildi.

Uğur Yakan, ihbarla olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Yakan’ın, Tire’de yaşadığı, ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde üç yıldır polis memuru olarak görev yaptığı belirlendi.

İyi Parti Tire İlçe Başkanı Duran’ın, kendisini ilk kez gördüğünü belirttiği Uğur Yakan, emniyetteki işlemlerinin ardından dün gece sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, Ödemiş M Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER