22 Şubat 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Hurda uçak restoran- kafeterya olarak hizmet verecek

Hurda uçak restoran- kafeterya olarak hizmet verecek

Uzun bir süre uçtuktan sonra iki yıl önce uçuş ömrünü tamamlayan, İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki 380 yolcu kapasiteli, 100 ton ağırlığındaki Airbus A300 tipi uçak, Muğla'da bir tatil köyünde alternatif turizm konsepti için restoran-kafeterya olarak kullanılmak üzere Cemal Işıldak (58) ve Nurettin Işıldak (56) isimli girişimci iş adamı kardeşler tarafından satın alındı. Taşınabilmesi için uzman bir ekip tarafından 8 parçaya ayrılan dev uçak, TIR'larla, turistlerin yoğun olarak tercih ettiği tatil bölgelerinden olan Ula ilçesi kırsal Kızılyaka Mahallesi'ne getirildi. Muğla-Fethiye karayoluna 10 metre mesafedeki 25 bin metrekarelik arazide 4 teknisyen, 15 işçi, restoran-kafeterya olarak kullanılacak uçağı birleştirmek için 15 Ekim'de çalışmalara başladı.

 ISTANBUL'DAN PARCALANIP, TIR'LARLA TASINARAK MUGLA'NIN ULA ILCESINE GETIRILEN AIRBUS A300 TIPI HURDA UCAGIN, RESTORAN-KAFETARYA OLARAK HIZMET VERECEGI 25 BIN METREKARELIK ARAZIDE 10 GUN ONCE BASLAYAN MONTAJI TUM HIZIYLA SURUYOR. GIRISIMCI CEMAL ISILDAK (FOTOGRAFTA) (FOTO: SULEYMAN ILTER / ULA, DHA)

Cemal Işıldak, montajı yapılacak uçağın tamamlandığında yaklaşık 250 kişiye hizmet verecek restoran-kafeteryaya dönüştürülerek alternatif turizme katkı sağlayacağını söyledi. Işıldak, restoran-kafeteryanın istihdama da önemli ölçüde katkı sağlayacağını kaydetti. Yerden 2 metre yükseklikte, beton platforma tekerlekleri üzerine yerleştirilen uçağın montajının gelecek ayın sonunda tamamlanacağını belirten Işıldak, yeni sezonda ise hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi.

DHA

yukarı çık