HALUK PEKŞEN’İN KIZI EZGİ PEKŞEN: “BABAMIN DURUMUNUN AŞI İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR”

banner598

Cuma günü yaşamını yitiren CHP'nin 25 ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Covid-19 aşısı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları üzerine babası gibi hukukçu olan Ezgi Pekşen açıklama yaptı.

GÜNÜN HABERLERİ 19.09.2022, 13:06
HALUK PEKŞEN’İN KIZI EZGİ PEKŞEN: “BABAMIN DURUMUNUN AŞI İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR”

Avukat Ezgi Pekşen, eski CHP Trabzon milletvekili olan babası Haluk Pekşen’in ölüm nedeni ve tedavi sürecinde yaşanılanlara açıklık getirdi. Ezgi Pekşen, “Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. ‘Size anjiyo yapalım’ demek yerine ‘size endoskopi yapalım’ deseler şu an Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan yanlış teşhis gibi yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur” dedi.

Cuma günü yaşamını yitiren CHP'nin 25 ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Covid-19 aşısı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları üzerine babası gibi hukukçu olan Ezgi Pekşen açıklama yaptı. Pekşen’in konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“HALUK PEKŞEN NE ZATÜRRE NE COVİD NE DE AŞI SEBEBİYLE HAYATINI YİTİRMİŞTİR”

“Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen ne zatürre ne Covid ne de aşı sebebiyle hayatını yitirmiştir.

“15 AĞUSTOS’TA ACIBADEM BODRUM ACİLİNE GİTTİK”

15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine Acıbadem Bodrum Aciline gittik. Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını ifade etti. Yapılan tahlil sonucunda kan değerleri referans aralıkları içerisinde, EKG’si de normal çıktı. Ağrı kesici verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı tüm gece devam etti ve sabah erken saatte yeniden ‘beni hastaneye götürün’ dedi. Doktorlar yine her şeyin normal olduğunu belirtseler de babam hastaneye yatmak istedi. O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı. Çarşamba günü tüm değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın sorumlu doktoru ne tuhaftır ki bir sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, zatürre başlangıcı vs. türlü tahminlerde bulunsalar da bir türlü teşhis koyamadılar.

“‘NE OLACAK BU MEMLEKETİN HALİ’ DİYE BABAMA DERT YANAN O KİŞİLERİN AKLINA ‘SİZE BİR ENDOSKOPİ YAPALIM’ DEMEK GELMEDİ”

Babam belki anlayan çıkar diye odaya gelen tüm doktorlara, ‘göğsümde yanma var yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi’ diye anlattı. Ama ‘ne olacak bu memleketin hali’ diye babama dert yanan o kişilerin aklına ‘size bir endoskopi yapalım’ demek gelmedi. Bir süre sonra ‘iyileştin’ diye taburcu ettikleri babam daha da kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi’ne getirdik.

GÜVEN HASTANESİNDE DOKTORLAR YEMEK BORUSUNDAKİ DELİĞİ FARK ETTİ

Doktorlar yemek borusunun 32. cm’nde kalp hizasında delik olduğunu fark ettiler ve babama sordular. Babam da balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’de ifade ettiğini söyledi. Ancak artık enfeksiyon kalp zarına yol yapmıştı, değerleri çok artmış ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapsalar da 22 gün geçmişti.

“BABAMIN DURUMUNUN AŞI İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR”

Benim canım babam her zamanki gibi elinden gelen tüm mücadeleyi verdi ancak 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. ‘Size anjiyo yapalım’ demek yerine ‘size endoskopi yapalım’ deseler şu an Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan yanlış teşhis gibi yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?