21 Haziran 2018, Perşembe

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

GÜVENPARK PATLAMASININ 2.YILINDA HÜZÜNLÜ ANMA

GÜVENPARK PATLAMASININ 2.YILINDA HÜZÜNLÜ ANMA

13 Mart 2016 tarihinde akşam saatlerinde bomba yüklü araçla dolmuş duraklarının olduğu bölgeye düzenlenen saldırıda 37 kişi ölmüş, 125 kişi yaralanmıştı.

Güvenpark’ta düzenlenen törenle hayatını kaybedenler bir kez daha anıldığı anma törenine Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru ve İlçe Yöneticileri, Çankaya İlçe Kadın Kolu BaşkanıAslı Yurdürün ve İlçe Kadın Kolu Yöneticileri, Çankaya İlçe Gençlik Kolu Başkanı Hikmet Tanıl ve Gençlik Örgütü katılmıştır.

Anma töreninde konuşan Ankara İl Başkanı Adnan Keskin “2 yıl önce burada bir insanlık ayıbı yaşandı ve 37 masum kardeşimiz ve yüzlerce yaralı arkadaşımız maalesef bu acıyı hep birlikte yaşamamıza sebep oldular. Değerli arkadaşlar ülkemizin artık bu vahşi, insanlık dışı terör saldırılarına karşı gerekli önlemlerini alması lazım. Biz artık canlarımızı kaybetmek istemiyoruz, insanlarımızın ölmesini istemiyoruz. Bir Ülkede yaşayan insanların can güvenliklerini istemekten daha doğal bir şey olamaz. Hem bu olayları aydınlatamadı hem de bundan önceki Ankara’da ki 3 büyük patlamayla ilgili hiçbir aydınlatma gerçekleşmedi. Bunların failleri ellerini kollarını sallaya sallaya ülke içinde dolaşıyorlar. Biz buradan görevini yapan arkadaşlara, bununla ilgili Bakanın ta kendisine sesleniyoruz ‘eğer görevinizi yapamıyorsanız istifa edin bırakın artık gidin ’dedi.

SİZDEN VATANSEVERLER İÇİN BİR ANIT YAPMANIZI BEKLEMİYORUZ

 Gar Patlamasının olduğu yere Özgürlük anıtı yapmak istediklerini, ancak bunun Ankara Büyükşehir Belediyesinin söz vermesine rağmen karşı çıktığını ve yaptırmadığını söyleyen İl Başkanı Keskinaynı şekilde burada da bir anıt taleplerinin olduğunu buna da AKP’li Büyükşehir Belediyesinin karşı çıktığını belirterek “biz zaten sizden vatanseverler için bir anıt yapmanızı beklemiyoruz. Zaten yapmazsınız. Ama müsaade edin biz yapalım. Bunların tabiatında anıt yapmak değil anıt yıkmak var. Biz eğer gerekli izinleri alabilirsek burada can veren Keçiören İlçe Başkanımız Mehmet Yurtseven ve diğer canlarımız için bu anıtı buraya yapacağız. Seneye bu anma törenimizi bu anıtın önünde yapmak tek dileğimiz”dedi.

İl Başkanının konuşmasının ardından patlamaya en yakın yer olan alana İl Başkanımız Adnan Keskin, Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru ve diğer katılımcılar karanfillerini bıraktılar.

 

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık