19 Temmuz 2018, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ SERKAN TOPAL : Kıyı Kenar Çizgisi, Bir Komisyon Tarafından Mağduriyetlere Son Verecek Şekilde Yeniden Çizilmelidir

CHP'Lİ SERKAN TOPAL : Kıyı Kenar Çizgisi, Bir Komisyon Tarafından Mağduriyetlere Son Verecek Şekilde Yeniden Çizilmelidir

Yıkım Kararı Verilse Dahi Bu Kamu Vicdanında Kabul Görmeyecektir.

CHP milletvekili Topal, Başbakana seslendiği konuşmasında kıyı kenar çizgisinin hemşehrilerini mağdur etmeye devam ettiğini, süreç içerisinde mahkemelerin mevcut kıyı kenar çizgisi uygulaması istikametinde karar vermesi durumunda dahi bu durumun kamu vicdanında kabul görmeyeceğine vurgu yaptı.

Milletvekili Topal, “Sayın Başbakana sesleniyorum: Samandağ ilçemizde yıllardır sorun olan kıyı kenar çizgisi hemşehrilerimizi mağdur etmeye devam ediyor. Mahkemelerce verilmiş bir yıkım kararı olmadığı hâlde, yıkım çalışmalarına ilişkin takvim açıklanması, yıkımın ivedilikle gerçekleştirilmeye çalışılması kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Kıyı Kenar Çizgisi, Bir Komisyon Tarafından Mağduriyetlere Son Verecek Şekilde Yeniden Çizilmelidir.

Topal, “Kaldı ki süreç içerisinde mahkemeler mevcut kıyı kenar çizgisi uygulaması çerçevesinde, tapu iptalleri sürecinde olduğu gibi yıkım kararı verse dahi, mahkemelerin vereceği o karar kamu vicdanını incitecektir. Hemşehrilerimizi mağdur eden kıyı kenar çizgisinin konunun uzmanlarından oluşturulacak bir komisyon tarafından yeniden incelenip vatandaşlarımızın mağduriyetine son verecek şekilde çizilmesi konusunda çalışma yapılmasını talep ediyorum” dedi.

Haber Videosu


yukarı çık