CHP'Lİ NAZLIAKA AKYURTLU KADINLARLA SİNEMA GÖSTERİMİNE KATILACAK

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, yarın saat 19.45’te, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Akyurtlu kadınlarla sinema gösterimi düzenleyeceklerini duyurdu.

GÜNÜN HABERLERİ 28.09.2022, 14:21 28.09.2022, 14:24
CHP'Lİ NAZLIAKA AKYURTLU KADINLARLA SİNEMA GÖSTERİMİNE KATILACAK

Daha önce CHP Kadın Kolları ile Bergen filmini izleyen Kemal Kılıçdaroğlu, bu sefer de 4. Kadın Yönetmenler Festivali’nde birincilik ödülü alan yönetmen Neşe Uğur Nohutçu’nun TÖZ belgeselini izleyecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu, yarın saat 19.45’te Kızık Köy Konağı’nda değerli eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla, Akyurtlu kadınlarla buluşacak.

Etkinliğe şiddete karşı direnen Tuba Batu ve belgeselin yönetmeni Neşe Uğur Nohutçu da katılacak.

Nazlıaka, iki yıldır düzenli olarak gerçekleştirdikleri “Demir Leblebi Sohbetleri”ne yeni bir boyut kazandırdıklarını anımsattı:

“Her salı günü düzenlediğimiz eğitim çalışmalarımıza, yaz sürecinde de devam ettik. Kadın Kolları MYK üyelerimiz, il ve ilçe kadın kolları yöneticilerimizle birlikte kadınların hak ve eşitlik mücadelesini konu alan filmler ve belgeseller izledik. Bu kapsamda şiddet gören bir kadının hayata tutunma hikâyesini anlatan TÖZ adlı belgeselden çok etkilendik. Bu mücadelenin herkese örnek olması için bir program organize ettik” dedi.

ŞİDDETE KARŞI DİRENEN TUBA DA BİZİMLE OLACAK

Nazlıaka, “Şiddet mağduru Tuba Batu’nun, mücadele dolu hayatını konu alan TÖZ belgeselini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve değerli eşinin katılımıyla Akyurtlu kadınlarla birlikte izleyeceğiz” dedi.

ŞİDDET BİR KADER DEĞİLDİR

Nazlıaka, “Kadına yönelik şiddete karşı YaşamHak projemiz kapsamında kadınlarla dayanışmayı örgütlüyoruz. Şiddet mağduru kadınlara şiddetin bir kader olmadığını her fırsatta anlatıyoruz. O nedenle TÖZ belgeselini çok önemsiyoruz. Kadınların, şiddet karşısında sessiz kalmamaları gerektiğini, şiddetten kurtulup yeni bir hayatın nasıl inşa edileceğini gösteren güçlü kadınların hikâyesini çoğaltmayı hedefliyoruz. Biz kadınlar çok güçlüyüz. Bu gücün temeli de örgütlü mücadeleden geçiyor” dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?