CHP BALIKESİR İL BAŞKANI SERKAN SARI:"ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ"

banner598

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in atanamayan öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama sizin gibi ağlamıyor." sözlerini sert bir dille eleştirdi. Bakan Özer'e seslenen Başkan Sarı, "Genç öğretmenlerimizi küçük görmeniz kadar acı bir durum olamaz" dedi.

GÜNÜN HABERLERİ 13.09.2022, 10:23
CHP BALIKESİR İL BAŞKANI SERKAN SARI:"ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer atanamayan öğretmenler için sarf ettiği sözler tüm kesimler tarafından tepki ile karşılandı. Bakan Özer'in 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının açıldığı bu günlerde "Mühendisler de atanamıyor ama sizin gibi ağlamıyor." sözleri siyasilerden de tepki geldi.


CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Bakan Özer'in açıklamasını Hükümetin eğitime bakış açısını gösteren acı bir durum olarak değerlendirdi. 

Başkan Sarı, "Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in atanamayan öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama sizin gibi ağlamıyor." demesi kadar acı bir durum olamaz. Genç öğretmenlerimizin umutla beklediği atamaları bu şekilde küçük görmesi kabul edilemez. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin haklı taleplerinin CHP olarak yanındayız. CHP iktidarında başta öğretmenlerimiz olmak üzere herkes hak ettiği değeri bulacak ve emeğinin karşılığını alacaktır." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?