21 Şubat 2019, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Brunson gitti esnaf mutsuz

Brunson gitti esnaf mutsuz

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlemek ve devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek suçlarından hakim karşısına çıkan ve 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldıktan sonra cezaevinde yattığı süre gözönünde  bulundurularak tahliye edilen ABD’li Rahip Andrew Brunson’un İzmir’deki mahallesinde sessizlik hakim.

FOTO:İHA - Bir buçuk yıl sonra özgürlüğüne kavuşan Brunson, ülkesi ABD'ye gitti.

FOTO:İHA – Bir buçuk yıl sonra özgürlüğüne kavuşan Brunson, ülkesi ABD’ye gitti.

AYLAR SONRA SESSİZ BİR SABAH

Dün gece ABD’ye giden Andrew Craig Brunson’ın evinin bulunduğu Işılay Saygın Sokak, 2 buçuk aylık yoğun trafiğin ardından yeni güne ‘hüzünle’ başladı.

Ev hapsinde tutulduğu sürece polis memurlarının, çeşitli bürokratların ve Brunson’un müridlerinin uğrak yeri olan sokakta şimdi deyim yerindeyse yeller esiyor.

Mahalle sakinleri sokakta park yeri bulabilmenin mutluluğunu yaşıyor ancak esnaf sokaktaki hareketliliğin sona ermesinden memnun değil.

Esnaf Tansu Konuşak

Esnaf Tansu Konuşak

 

Ev hapsinde tutulduğu sürede, sokağın hareketliliğinin arttığını belirten mahalle esnafı Tazecik Kafe Sahibi Tansu Konuşak, “Ev hapsine alındıktan sonra sokak bir anda yoğunlaştı.
Memur arkadaşlar ve gazeteciler buradaydı hep. Sokakta hep hareketlilik vardi ve bizim için iş açısından faydalı oldu. Gitmesine üzüldüm” dedi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Hakkında çıkan suçlamalardan önce Brunson’ı “sıradan bir mahalle sakini” olarak tanıdıklarını belirten Konuşak, “Bir mahalle sakiniydi bir artısı ya da eksisi yoktu. Tutuklanma ve ev hapsinden sonra olaylar aksi yönde gelişti”dedi.

Brunson'ın ev hapsinde tutulmasından dolayı sokaktaki polis arabalarının fazlalığından şikayetçi olan komşuları ise artık arabalarını evlerinin önüne rahatça park edebildiklerini söyledi.

Yunus Emre ÇINAR/İZMİR-Sözcü

yukarı çık