17 Şubat 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

18 Mayıs’ta okullar tatil mi? 19 Mayıs resmi tatil mi?

18 Mayıs’ta okullar tatil mi? 19 Mayıs resmi tatil mi?

Toplumumuz bir arada tutan milli bayramlardan biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanacak. Öğrenciler okullarda yapılacak gösteriler ile 19 Mayıs coşkusunu yaşayacak. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı akla gelen sorulardan biri resmi tatil mi sorusu oluyor. Peki 18 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı?

18 MAYIS’TA OKULAR TATİL Mİ?

Yarın 19 Mayıs olması sebebiyle öğrenciler “Okullar tatil mi?” diye merak ediyorlar. 19 Mayıs’ın milli bayram olması sebebiyle kamu kurumları ve okullar her yıl tatil edilir.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ulusal Bayram ve Genel Tarihler Kanunu kapsamında, 1981 yılından bu yana resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 18 Mayıs 2018 ise henüz resmi tatil olarak ilan edilmedi. Herhangi bir resmi açıklama gelirse haberimizde olacak.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ ÖNEMİ

Gerek Milli gerekse dini bayramlarımız toplumumuzu bir arada tutan unsurlardır. Bayramlarda birlik ve beraberliğimiz hat safhaya çıkmalı, tarihimizi saygıyla anmalı ve esasında her bayramı önemini kavrayarak kutlamalıyız.

19 Mayıs, spor, sporcular ve gençlikle bütünleşmiş bir bayram olmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür. Sadece 19 Mayıs değil, bütün bayramlarımızı neden kutladığımızı ve bayramlarımızın önemlerini bilmeliyiz.

yukarı çık