27 Mayıs 2018, Pazar

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

140journos: Soyulduk

140journos: Soyulduk

140journos ekibi, ofislerinin soyulduğunu duyurdu. Ekibin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "140journos ofisi soyuldu. Aralık ayı içeriklerimizi arşivlediğimiz hard diskler ve içerik üretimimizi sağlayan görsel ekipmanların çalınması sebebiyle yayın akışında doğabilecek aksamalar için sizlerden özür dileriz" denildi.

1 Aralık Cuma günü saat 5.00 sularında gerçekleşen soygunda 1 adet dizüstü bilgisayar, 3 adet kamera, 1 adet harddisk ve 2 adet sd kart çalındı.

Ekipten yapılan açıklamada aralık ayında yayınlamayı planladıkladıkları birçok içeriğin de çalınan harddiskin içinde yer aldığı belirtilerek "Çok üzgünüz, çok yıprandık. Toparlanmak biraz zaman alabilir ama toparlanacağız. Bu süre dahilinde yayın akışında doğacak aksamalar için tüm takipçilerimizden şimdiden özür diliyoruz." denildi. 

140journos ekibinden yapılan açıklama şöyle:

"140journos ofisi, 1 aralık cuma günü sabaha karşı 5 sularında soyuldu.

Ekipten beş kişi ofiste diğer katta çalışırken içeri giren hırsız, birkaç dakika içinde ortalıkta duran dizüstü bilgisayar, harddisk, kamera ve kamera ekipmanlarını çalarak izini kaybettirdi. Hırsızlık esnasında ofiste bulunan arkadaşlarımıza bir zarar gelmediği için şükrediyoruz. Ancak büyük maddi kaybımız var. İşin kötü yanı, aralık ayında yayınlamayı planladığımız birçok içerik de çalınan harddiskin içinde yer alıyordu.

 

yukarı çık