Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e:Kendisine fetöcu diyen iktidar medyasına biat eden özgür özel bana niye saldırıyor?

Gazeteci Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yönelik eleştirilerine devam etti. Özdil yarın sabah yapacağı youtube yayınında Özel ile ilgili açıklamalarda bulunacağını ifade etti.

GÜNDEM 20.06.2024, 15:33
Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e:Kendisine fetöcu diyen iktidar medyasına biat eden özgür özel bana niye saldırıyor?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’la görüşmesine tepki gösteren Yılmaz Özdil’e Armağan Çağlayan'ın konuğu olduğu programda “Bu, ‘hatamız nerede’ demek yerine, oy vermeyen seçmene ‘bidon kafa’ diyen zihniyet” diyerek yanıt vermişti.. Özdil ise Özel’e sosyal medyadan yanıt verdi.

Özdil dün gece attığı mesajlara gün boyuda devam etti.

Gazeteci YIlmaz Özdil sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e:Kendisine fetöcu diyen iktidar medyasına biat eden özgür özel bana niye saldırıyor?

Kendisine fetocu diyen iktidar medyasına biat eden özgür özel bana niye saldırıyor? Yarın sabah 8’de YouTube kanalımda açıklıyorum

Millete “sövdüğümü” söyleyecek kadar, “çatışmaya mermi sattığımı” söyleyecek kadar gözü dönmüş olan özgür özel, Akp’ye muhalefet etmek yerine, niye bana bu iftiraları atıyor derseniz… Yarın sabah 8’de YouTube kanalımda

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel katıldığı bir programda, Armağan Çağlayan'ın sorularına Yılmaz Özdil'e yanıt verdi.

Özgür Özel konuşmasında “Bu, ‘hatamız nerede’ demek yerine, oy vermeyen seçmene ‘bidon kafa’ diyen zihniyet." diyen Özel, 47 yıldır ilk kez birinci parti olmalarının sebebinin bu olduğunu söyledi.

Bu sözlerinin ardından gazeteci yazar Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından Özgür Özel'in 'bidon kafa' sözlerine çok sert tepki gösterdi. Özdil, seçimde birinci olan partinin erken seçim istememesini eleştirdi. 

Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e bidon kafa yanıtı:Buket Aydın’ın lideri, sana bu iftiranı yedireceğim

Yılmaz Özdil ayrıca daha önce kendisinin genel başkan olacağını ön gören Buket Aydın'a da atıfta bulunarak "Buket Aydın’ın lideri özgür özel, sana bu iftiranı yedireceğim" ifadesini kullandı

Özdil daha önceki youtube yayınında şu açıklamayı yapmıştı:

Özgür Özel'i de ilk keşfeden kişi zaten Buket Aydın'mış. 2015 yılında Buket Aydın Özgür Özel'e demiş ki, "Tam bir sol lider figürüsün seni çok tebrik ederim". Özgür Özel de CHP Genel Başkanı seçilince ilk telefonu bu yüzden Buket Aydın'a açmış"

İşte Özdil'in o paylaşımı:

“Bütün dünyada, birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan” dediğim için, “ Akp’nin dört yıl daha iktidarda kalması için özel çaba harcıyor” dediğim için bana saldıran özgür özel, bu iftiranı sana yedireceğim.

Yorumlar (0)