Yaşar Okuyan yoğun bakıma alındı

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, geçirdiği iç kanaması nedeniyle yoğun bakıma alındı ve entübe edildi.

GÜNDEM 15.12.2023, 15:35
Yaşar Okuyan yoğun bakıma alındı

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, hastaneye kaldırıldı. Ülkü Okuyan, babası Yaşar Okuyan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Babam Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde, dün sabah geçirdiği iç kanama sonrası müdahale edilerek yoğun bakıma alınmış ve entübe edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Yaşar Okuyan'ın durumunun kritik olduğunu belirten Ülkü Okuyan, "Sağlığı ile ilgili gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Bir gün önce de Okuyan'ın sosyal medya hesabından şu mesaj paylaşıldı:

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde tedaviye devam ediliyor. 3 kemoterapi üç günlük programla verliyor. Haberal hocamın, değerli hocalarımızın, kıymetli sağlık ekibine müteşekkirim. Siz değerli arkadaş ve dostlarımın duaları ve iyilik dilekleryle bu dönemi de atlatacağıma inanıyorum. Hepinize teşekkürler.

YAŞAR OKUYAN KİMDİR?

Yaşar Okuyan, Rize Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy'den Yalova Elmalık köyüne yerleşen bir ailenin çocuğu olarak 28 Ağustos 1950 yılında dünyaya geldi. İstanbul Özel Gazetecilik Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajanslarda muhabirlik, köşe yazarlığı, foto muhabirlik, istihbarat müdürlüğü yaptı. İmbat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı görevinde yer aldı. Evli ve 3 çocuk babası.

Yalova'nın il olmasının ardından 20. ve 21. dönemlerde Yalova milletvekili seçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak çalıştı. 

Aktif siyaset hayatı 1970'lerin başında MHP ile atıldı. MHP'nin yayın organı Hergün Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve Ülkücü Gazeteciler Cemiyeti'nde başkanlık yaptı. 

MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda MHP Genel Sekreter Yardımcısı olarak yargılanmıştır. Mesut Yılmaz'ın ANAP lideri olarak seçilmesinin ardından Meclis'e girmiştir. Özgeçmişinde MHP yıllarından gazeteci kimliğini vurgulayarak bahsetmiştir. Mesut Yılmaz'la fikir ayrılığı yaşayınca ANAP'tan ayrılmıştır. 

2002 yılında yeniden MHP'ye katılmıştır. Ardından yine MHP'den ayrılarak 28 Mart seçimlerinde Doğru Yol Partisi'nden Yalova Belediye Başkan Adayı olmuştur. 28 Şubat sürecinde Hüsamettin Cindoruk ve ekibinin kurmuş olduğu Demokrat Türkiye Partisi'nin başına geçmiştir. 

2007 Yılında düzenlenen Cumhuriyet Mitingleri'ne katılım göstermiştir.

2008 Yılında başkanı olduğu Hürriyet ve Değişim Partisi'ni kapatarak, aynı kadrosu ile Halkın Yükselişi Partisi'ne dahil olmuştur. 

İşçi Partisi'nin 15 Şubat 2015'te düzenlediği kongresinde kurulan Vatan Partisi'ne genel başkan yardımcısı olmuştur. 2018 yılında bu görevden ayrılmıştır. Okuyan CHP'de de bir dönem siyaset yaptı. Meral Akşener iddialarının ardından partiden ilişiği kesilmişti.

Yorumlar (0)