Yandaş medya ve Aktrollerin hedefindeki CHP'li Banu Özdemir gözaltına alındı

İzmir'in çeşitli yerlerinden bazı camilerin hoparlörlerinden 'Çav Bella'nın çalındığı ana ilişkin görüntüleri paylaşan CHP'li Banu Özdemir ifade vermek için gittiği Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alındı.

Yandaş medya ve Aktrollerin hedefindeki CHP'li Banu Özdemir gözaltına alındı

CHP'li Banu Özdemir paylaşımı sonrası yandaş medya ve Aktrollerin hedefi haline geldi. İzmir'in çeşitli yerlerinden bazı camilerin hoparlörlerinden 'Çav Bella'nın çalındığı ana ilişkin görüntüleri paylaşan CHP'li Banu Özdemir ifade vermek için gittiği Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alındı.

Kentin farklı ilçelerindeki camilerdeki müzikleri sosyal medya hesabından yayınlayan Özdemir’in hareketi tepkilere neden olmuştu.  Özdemir hakkında, "Dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan işlem yapıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, "İzmir ilindeki birçok caminin hoparlörlerinden aynı anda ezan yerine İtalyanca bir parçanın çalındığı ve sosyal medyada ilgili videoların yer aldığı yönündeki haberlerin yayınlanması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Özdemir Türk Ceza Kanunu'nun 216/3 maddesi kapsamında 'Dini değerleri alenen aşağılamak' suçundan gözaltına alınmıştır" denildi.

BANU ÖZDEMİR: FAİLİN BULUNMASI İÇİN YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Banu Özdemir dün yaptığı açıklamada, "Dini değerlerimize herhangi bir saygısızlık yapma kastım bu zamana kadar olmadı, bu zamandan sonra da inancım gereği olamaz" demişti. Banu Özdemir'in dün yaptığı açıklama ise şöyleydi: "İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalındığını basından öğrendikten sonra , buna dikkat çekmek amacıyla başkaları tarafından çekilmiş olan videoları sosyal medyadan paylaşıp müftülüğün bu konuda ne yaptığını sormam üzerine hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı.

Dini değerlerimize herhangi bir saygısızlık yapma kastım bu zamana kadar olmadı, bu zamandan sonra da inancım gereği olamaz. Paylaşımımda dini değerler üzerine olumsuz bir düşünce veya bir ima yoktur. Bu şekilde yaratılmaya çalışılan bir algı vardır. Bu algı operasyonu neticesinde, incinen vatandaşlarımız varsa yapmadığım bir şey için yine de özür dilerim. Bugün birbirine düşüp ipliği pazara çıkan, gündem değiştirmek için saldırıya geçen aktroller bana kutsal değerleri öğretemez. Şu anda görevim olmadığı halde her zaman ki gibi Cumhuriyet Halk Partisi'ne saldırı kampanyasına başladılar. İl Başkan Yardımcılığı görevlerim önceki dönemlerdedir. Bunu bile bile yalan söylemek manidardır. Asıl ayıbın faillerinin bulunması için yetkilileri göreve davet ediyorum, konunun takipçisi olacağımın da altını çizmek istiyorum."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER