Yandaş medya İBB'nin Askıda Fatura uygulamasını ''din istismarı'' ilan etti

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve başlattığı askıda fatura uygulamasını hedef aldı.

Yandaş medya İBB'nin Askıda Fatura uygulamasını ''din istismarı'' ilan etti

Uygulamaya yönelik yapılan siber saldırıya ilişkin görüşlerini bugünkü köşesinde yazan Karahasanoğlu, "Yeni güzel taktik bu askıda fatura. Din istismarı şahane: 'Veren el, alan eli görmeyecek' Onlar 'veren el'i görüyorlar da.." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Askıda Fatura uygulamasının ödeme sistemine yurt dışı kaynaklı siber saldırı gerçekleştiğini duyumuş ve ''Yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık'' demişti. 

Karahasanoğlu, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

Veren el, alan eli görmeyeceği için Hz. Peygamberin hadisini bile istismar etmek istedikleri için 'Veren el'in verdiğinin, kime gittiğini göstermiyorlar. Biz ipuçlarından yola çıkarak, oynanan oyunu seziyoruz. '950 TL’lik su faturası mı olur' deyince '990 TL’lik doğalgaz faturası mı olur' deyince hemen sabahın köründe açıklama yapıyorlar: 'Askıda fatura kampanya web sayfamıza dün gece yurtdışı kaynaklı saldırı olduğu için, yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık.'

Diyeceksiniz ki “Yurt içinde sorun yokmuş." Bu işin tezgâhı. Saldırı olmuş mu? Olmuş. Öyle diyorlar. Yarın usûlsüzlükler ortaya çıktığında..

Diyecekler ki “Biz yurtdışına kapatmıştık ya.. O an farkedememişiz.. Biz farkedene kadar, şu kadar para da uçuvermiş!” O kadar mı? Evet o kadar.

Hatta daha fazlası. Karşımızdaki adam, ayak üstü on yalanı gözünü kırpmadan söyleyebilecek bir kişi.. “Garibanın yanındayız” deyip “Garibanların faturalarını ödemek ister misiniz” deyip 980 TL’lik binlerce faturayı önümüze koyup, “Seç istediğini” diyebilen bir tip. “950 TL’lik su faturası” olur da “Askıda maaş” olmaz mı? Bir sonraki adım “Askıda daire” ile kendini yenileyecek. “CHP’lileri ev sahibi yapma” numarası ile karşımıza çıkacak. Yetmez... Yılmaz Özdil’e 2500 TL’lik nutuk ile yapılan organizasyon sonrasında edindirilen villa benzeri villalar için. Saf hayırseverlere çağrı yapılabilinir.

“Askıda villa...”
“Askıda Ferrari..”
“Askıda uçak...”
Askıda...
Bu işin sonu yok...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami usta
Selami usta - 3 hafta Önce

Askida oy oluyor, akp yapinca oluyor, kizilay yapinca oluyor hukumet yapinca oluyor ama chp belediyeleri yapinca olmuyor Alla alla cok enteresan. Sizin özelliğiniz ne. Yapmiyorsunuz bari b*k atmayin.

....
.... - 3 hafta Önce

Yapılanlar nasılda zorunuza gidiyor değil mi? İstismar etmek sizin karakterinizdir asıl. Siz iyilik nedir bilmediğiniz için, yapılan işleri kendiniz gibi kötü görüyorsunuz. Çünkü siz kötüsünüz.

Hülya Erdoğan
Hülya Erdoğan - 3 hafta Önce

Bugüne kadar yaptıklarını anlatmış,başka türlüsünü düşünemiyorler,Allah ıslah etsin

Yorgun
Yorgun - 3 hafta Önce

Siz hangi dindensiniz akit gazetesi ve yorum yapan sahsiyet akp din somurusu yapinca sikinti yok chp askida fatura ekmek yapinca istismarci ya sovecemde deymez sizin gibi tasmalilara

Sah kulu
Sah kulu - 3 hafta Önce

Zorunuzamı gitti garibana yardım etmek sizin gibi rebena hep bana mı yapsınlar .

İmdat Sarıhan
İmdat Sarıhan - 3 hafta Önce

Tek adamlık deyince kızıyorsunuz herşeyi cumhurbaşkanına bırakıyorsunuz sonrada adına din üzerinden siyaset ve ticaret yapıyorsunuz bunun adına çoklu düşünce demokrasisi derler siz düşünemediydiniz çatlayın patlayın mesele bu

SalimMahir
SalimMahir - 3 hafta Önce

Zekâ kitliginda mi büyüdün solucan

Yekta Duman
Yekta Duman - 3 hafta Önce

Başkanım Bundan Sonra Askıda Kredi Borcu.Her Şey Çok daha İYZi Olacak.


SIRADAKİ HABER