Vali açıkladı: En büyük Covid-19 artışı taziye ve düğünlerde oldu

banner487

Erzurum Valisi Okay Memiş, kentte artan Koronavirüs vakaları nedeniyle açıklamalarda bulundu. Memiş, Covid-19 vakalarının daha çok taziye ve düğünlerden kaynaklandığını aktardı.

GÜNDEM 28.07.2020, 19:33 28.07.2020, 19:46
Vali açıkladı: En büyük Covid-19 artışı taziye ve düğünlerde oldu

Erzurum Valisi Okay Memiş, kentte düğünler nedeniyle arttığı tespit edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarına karşı uyarılarda bulundu.

Memiş, valilik binasındaki Vali Münir Akkaya Toplantı Salonu'nda, sağlık, jandarma ve emniyet yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda, düğün salonu işletmecileriyle bir araya geldi.

AA’da yer alan habere göre, toplantıda kentte artan Covid-19 vakalarının daha çok taziye ve düğünlerden kaynaklandığını anlatan Vali Memiş, "En büyük Covid-19 artışı düğünlerde oldu. Bu yüzden toplantı yapma gereksimi duyduk" dedi.

'DÜĞÜN SALONLARI DAHA SIK DENETLENECEK'

Memiş, hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusundaki uyarılarını tekrarlayarak, düğün salonlarının daha sık denetleneceğini kaydetti.

Kentte Covid-19 salgınının başlangıcından bugüne kadar yürütülen sürece ilişkin konuşan Okay Memiş, şunları kaydetti:

"Sağlıkçılarımız, polisimiz, jandarmamız çok iyi bir performans gösterdi. Dadaş kardeşlerimiz maske, sosyal mesafe kuralları ve hijyene çok iyi uydu. Normale geçişle birtakım artışlar oldu. Taziyelerde ve özellikle düğün salonlarında artışların olduğunu fark ettik ama en büyük artış düğünlerde oldu. Bu işi iyi yönetmek zorundayız. Düğün salonlarını ve işletmeleri rahatsız etmek istemiyoruz ama denetim devletin asli görevidir. Vatandaşlarımızın hayatı devlet olarak bizim için çok önemlidir."

Memiş, kurallara uyulduğu sürece bir sorun yaşanmayacağını dile getirerek, toplantı sonunda işletme sahiplerinin talep ve önerilerini de dinledi.

Yorumlar (0)