Ünlülerden Bakan Koca’nın ‘10 Kasım’ paylaşımına tepki!

banner487

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın saat 09.05'te attığı tweet ortalığı karıştırdı. 82 yıl önce bugün ebediyete intikal eden Atatürk'ü 'siyah maske' görseliyle anan Bakan Koca'ya sosyal medyada tepki yağdı.

GÜNDEM 10.11.2020, 11:17 10.11.2020, 11:26
Ünlülerden Bakan Koca’nın ‘10 Kasım’ paylaşımına tepki!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Atatürk’ün ölüm yıldönümünde attığı tweet tepkilere yol açtı. Bakan Koca, 82 yıl önce bugün vefat eden Türkiye’nin kurucusunu anmak için saat tam 09.05’te ‘siyah maske’ görselli bir paylaşımda bulundu.

Koca, sosyal medyada tepki çeken fotoğrafın altına şu satırları yazdı:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 82 yıl önce bugün kaybettik. Cumhuriyetimizin her kuşağı, onun öncülük ettiği Milli Mücadeleden ilham aldı. Dayanışma ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde onu saygıyla anıyoruz.

"VE BİR SİYAH MASKE"

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Koca'nın paylaşımına, "Dayanışma ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz gerçeği ve bir siyah maske" diyerek tepki gösterdi.

"KARA MASKEYLE 10 KASIM YADEDİLMEZ"

Bakan Koca'nın paylaşımına sanatçılar da tepki gösterdi. Athena'nın solisti Gökhan Özoğuz, "Sayın Fahrettin bey @drfahrettinkoca
 
Kara Maskeyle  10 Kasım yadedilmez.

Atamız bugün hala ve her zaman  kalbimizde diridir.

#ATATURK 
#atamizindeyiz 
#Atam 
#10Kasim1938" diye yazdı.

"ATATÜRK'SÜZ ANMA OLMAZ SAYIN BAKAN"

İzmir depreminden sonra, “Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a...koyacağız diyen Cengiz'in affedilen vergisi 425 milyon!” diyen sunucu Öykü Serter Bakan Koca'nın 10 Kasım paylaşımına da tepki gösterdi.

Öykü Serter, "Kin ve devlet işleri birbirinden ayrılsın. Tam da bahsi geçen dayanışma ve beraberlik ruhu için Atatürk’ü anma gününde Atatürk’süz anma olmaz Sayın Bakan @drfahrettinkoca" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)