Üniversiteli Eda’nın öldüğü kazada kamyonet sürücüsü bir gün önce işe başlamış

Bursa'da dedesine aşure götüren üniversite öğrencisi Eda Müdüroğlu'nun (20) ölümüne neden olan kamyonet sürücüsü İlhami Bekiroğlu'nun (36) yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık Bekiroğlu´nun kazadan bir gün önce firmada işe başladığı ve SRC belgesinin olmadığı ortaya çıktı.

Üniversiteli Eda’nın öldüğü kazada kamyonet sürücüsü bir gün önce işe başlamış

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi Hüsrev Sokak’ta 30 Ağustos günü yokuşta geri manevra yapan İlhami Bekiroğlu’nun yönetimindeki kamyonet, kaymaya başladı. Kamyonet, önce sokaktaki elektrik direğine, ardından da bu sırada dedesine aşure götüren Eda Müdüroğlu ile bir evin duvarına çarptı.

Duvarla kamyonetin arasında sıkışan Eda Müdüroğlu, yaşamını yitirdi. Kazanın ardından kaçan, bir süre sonra polis merkezine giderek teslim olan İlhami Bekiroğlu ise tutuklandı.

BABA İFADE VERDİ

Bursa’da hakkında ‘taksirle ölümüne neden olma’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İlhami Bekiroğlu´nun yargılanmasına başlandı. Duruşmada Eda Müdüroğlu’nun babası Bertan Müdüroğlu´nun ifadesine başvuruldu. Bertan Müdürlüğü, kızının ölümüne neden olan kişinin en ağır cezayı almasını istediğini söyledi.

FİRMAYA SUÇLAMA

Sanık Bekiroğlu´nun avukatı ise yaptığı savunmada, müvekkilinin hatalı olduğunu, fakat kamyonet kullandırttıkları için çalıştığı firma yetkililerinin de suçlu olduğunu öne sürdü.

Bu arada, dava dosyasındaki raporlardan sanık İlhami Bekiroğlu´nun kazadan bir gün önce firmada işe başladığı ve yük taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinde olması gereken SRC belgesinin bulunmadığı ortaya çıktı. Mahkeme heyeti, İlhami Bekiroğlu´nun ifadesinin alınması ve eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı erteledi.

RESMEN CİNAYET

Duruşmanın ardından açıklama yapan Bertan Müdüroğlu şunları söyledi:

* SRC belgesi olmayan birisinin bu kamyona binmemesi gerekiyor. Bizim de iş yerimiz var. Bizim de şoförlerimiz var. Ama SRC belgesi olmadan hafif ticari araca bile binemiyorlar. Bu adam nasıl bu aracı kullanabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER