Son dakika… Enis Berberoğlu tutuklandı

TBMM'de milletvekilliği düşürülen 3 milletvekilinden biri olanEnis Berberoğlu, İstanbul'daki evinde gözaltına alındı. Vatan Emniyet'e götürülen Berberoğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son dakika… Enis Berberoğlu tutuklandı

TBMM Genel Kurulu’nda milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu, hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Berberoğlu, gözaltına alındı. Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Berberoğlu, Maltepe L Tipi Cezaevi’ne gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

TESLİM OLACAĞINI BELİRTMİŞTİ

Berberoğlu, TBMM’de aldığı hapis cezası Genel Kurul’da okunup, milletvekilliğinin düşürülmesi kararı alındığında CHP Genel Merkezi’ndeydi. Kararın hemen ardından yaptığı açıklamada Berberoğlu, yakın zamanda cezaevine teslim olarak, kalan 18 aylık cezasını yatacağını söylemişti.

Cezaevinden tahliye olduğu dönemde de “bu bir teneffüs” açıklaması yaptığını hatırlatan Berberoğlu, “Dolayısıyla bu karar benim için sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı” ifadelerini kullanmıştı.

HDP’Lİ  2 İSİMDE TUTUKLANDI

TBMM Genel Kurulu’nda, cezaları onanan ancak Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) dosyaları henüz karara bağlanmamış olan HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğlulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in de milletvekillikleri düşürülmüştü.

Alınan bu kararın ardından HDP’li Farisoğlulları ve Güven de gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmişlerdi. Diyarbakır’da gözaltına alınan HDP’li Musa Farisoğulları ile Leyla Güven, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 02:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER