Selvi: Erdoğan’ın eskime diye bir sorunu yok, o kendini güncellemeyi başarıyor

Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin "Erdoğan’ın eskime, yıpranma diye bir sorunu yok. O kendini güncellemeyi ve taze tutmayı başarıyor" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 06.07.2022, 10:23
Selvi: Erdoğan’ın eskime diye bir sorunu yok, o kendini güncellemeyi başarıyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugün kaleme aldığı yazısında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda adı geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını 'şu an açıklamaması' hakkındaki kulislerden yapılan değerlendirmeyi aktardı.

Selvi, "Diğer liderlerin desteğini sağlasa dahi şimdiden aday olduğu takdirde eskir, yıpranır ve tabanda bir heyecan kalmaz. Oysa ismi açıklandığında bir heyecan dalgası oluşturması lazım" yanıtını aldığını söyledi.

Yazısında "Erdoğan 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. Adaylığını da şimdiden açıkladı. Onun eskime, yıpranma kaygısı yok mu?" diye soran Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan’ın eskime, yıpranma diye bir sorunu yok. O kendini güncellemeyi ve taze tutmayı başarıyor. 6 kez gidip 7 kez geldiği için Demirel hakkında küllerinden doğan efsanevi kuş Phoenix benzetmesi yapılırdı. 20 yıldır ülkeyi yönetip eskimeyen Erdoğan’ı neye benzetmek gerekir, onu bilemedim."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?