Saadet Partisi'nden "Galata" tepkisi: İçinde "gemi" kelimesi geçmeyen mitingin anlamı olur mu?

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, 4. Güç'te Mustafa Yılmaz'ın konuğu olarak Galata Köprüsü’nde gerçekleşem “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail'e Lanet” yürüyüşüne ilişkin konuştu.

GÜNDEM 02.01.2024, 12:34
Saadet Partisi'nden "Galata" tepkisi: İçinde "gemi" kelimesi geçmeyen mitingin anlamı olur mu?

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu üyesi 308 STK’nın katılımıyla Galata Köprüsü'nde “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail'e Lanet” yürüyüşü düzenlendi.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın bu mitinge ilişkin TV5'te 4. Güç'te Mustafa Yılmaz'ın konuğu olarak şu değerlendirmeyi yaptı:
Türkiye'de son 3 ayın sosyolojisinin iyi incelenmesi gerekiyor. İktidarın müsaade ettiği kadar ve iktidarın müsade ettiği zaman dilimlerinde adeta gösteriler ve mitingler yapılmaya başladı. Bizim STK'larımız adeta "İktidara yarar mı sağlarız zarar mı?" kaygısıyla meydanlara çıkıyor ya da çıkmıyorlar. Dün de Külliye'yi ve aileyi memnun edecek, milletimizin "soylu, direniş ve protesto" anlayışını boşa çıkaracak bir miting ortaya konuldu. İçinde "gemi" kelimesi geçmeyen bir sözün bir mitingin anlamı ve manası olur mu? 20 yıldır İsrail'e karşı en sert sözleri kullanmış iktidarın son 3 aydır somut hiçbir adım atmayışını irdelemeyen bir sözün, bir toplantının, bir mitingin manası olur mu? Bu kadar çelişkiyi bu millete nasıl reva görürler? Tabi ki insanımızın Gazze ve Filistin'le ilgili bir çağrı karşısında duyarsız kalmayışını anlamlı ve değerli görüyoruz ama bunu istismar etmek bunu manipüle etmek 20 yılın sonunda bu iktidarın yapabileceği bir işti ve bu duruma düştü. Yazık günah değil mi? İçinde giden gemilerle, İncirlik ile Kürecik ile ilgili, diplomatik ilişkilerin kesilmesine ilişkin 3 aydır hiçbir şey yapılamayışını eleştiren bir cümle geçmiyorsa bu nasıl bir protestodur? Katil İsrail demek çok önemli ve güzel bir cümle ama  "işbirlikçi" kelimesini onun yanına koymayan İsrail'in bugünkü hoyratlığını perçinleyen tutumu dile getirmeyen işbirlikçi anlayışı sözüne protestosuna pankartına taşımayan bir STK'nın ne anlamı olabilir?

Yorumlar (0)