RTÜK'te boşalan koltuğa Milli Savunma Bakanı Güler'in yeğeni getirildi

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu'nun görevden ayrılmasının ardından boşalan koltuğa Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in yeğeni Deniz Güler getirildi.

GÜNDEM 16.02.2024, 20:30
RTÜK'te boşalan koltuğa Milli Savunma Bakanı Güler'in yeğeni getirildi

RTÜK’te, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile görevinden ayrıldığını duyuran Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu’nun yerine gelen isim belli oldu.

Buna göre, Üst Kurul Başkan Yardımcılığı koltuğuna, Kamuoyu ve Yayın Araştırmaları Dairesi Başkanı Deniz Güler getirildi.

Başka görevden almalar ve atamalar yapıldı

ANKA'da yer alan habere göre, Yaklaşık 15-20 yıldır RTÜK’te çalışan Güler’in, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in yeğeni olduğu öğrenildi.

RTÜK’te Güler'in yanı sıra başka görevden almalar ve yeni görevlendirilmeler de yapıldı. Buna göre, Personel Dairesi Başkanı İnci Özkan görevinden alınarak, bu koltuğa Sinan Göktaş getirildi.

Murat Ellialtı da İzleme Değerlendirme Dairesi Başkanı oldu. Ellialtı, bu görevi daha önce vekaleten yürütüyordu.

Ayrıca 1. Hukuk Müşaviri pozisyonuna Avukat Şeyma Günay getirildi.

Görevinden ayrılan Uslu, Merve Dizdar'ı hedef almıştı

İbrahim Uslu, Kuru Otlar Üstüne"deki performansıyla 76. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Merve Dizdar'ı hedef almıştı. Uslu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar" ifadelerine yer vermişti.

Ayrıca Uslu'nun kamu aracıyla kayak yapmaya gittiği, kayınbiraderini Aksaray Belediyesi’nde memur yaptırarak RTÜK’te makam şoförü olarak çalıştırdığı gündeme gelmişti.

Yorumlar (0)