Prof. Dr. İlber Ortaylı hekimlere sahip çıktı

Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı 10 günü aşkın bir süre boyunca sağlık tedavisi gördüğünü duyuran bir video yayınladı. Sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Ortaylı, “Türk tıbbını kontrol edilemeyen salgınlarla yormanın manası yoktur” dedi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı hekimlere sahip çıktı

Prof. Dr. İlber Ortaylı sağlık durumuna ilişkin bir açıklama videosu yayınladı. 10 günü aşkın bir süre Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü söyleyen Ortaylı, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Yayınladığı videoda tedavi gördüğü Koç Üniversitesi’nin doktorlarına ve yönetimine teşekkür eden Ortaylı, “Fakültenin muhteşem idaresi Türkiye’deki üniversitelere örnek teşkil edecek bir tıp yönetimidir” dedi.

‘TÜRK TIBBINI KONTROL EDİLEMEYEN SALGINLARLA YORMAYIN’

Ortaylı konuşmasının devamında “Türk tıbbının böyle ilerlediği bir sırada onları bir takım iyi kontrol edilemeyen salgınlarla veya gevşek tedbirlerle yormanın manası yoktur. Çünkü Türkiye sadece kendi halkının değil bütün civardaki milletlere tıp hizmetlerinin en iyi derecede verilmesine adaydır.” ifadelerini kullandı.

Ortaylı’nın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarda kullandığı ifadeler ise şöyle:

“Çok değerli, sevgili okuyucularım, ameliyatlarım nedeniyle 10 günü aşkın bir süre Topkapı’daki Koç Üniversitesi Hastanesi’nde kaldım. Tedavim sırasında beni arayan, soran okuyucularımın, dostlarımın gönderdiği mesajlar, sevgi ifadeleri beni çok duygulandırdı, mutlu etti. Böylesine bir sevgi her faniye nasip olmaz.
Benim için kolay bir dönem olmadı; fakat bu sıkıntılı günlerde en önemli şey, kendimi emanet ettiğim ellerin güvenirliliğiydi. En başta söylemeliyim ki fakültenin muhteşem idaresi Türkiye’deki üniversitelere örnek teşkil edecek bir tıp yönetimidir. Hekim hocalarımız Levent Oğuzkurt, İlker Eren, Oğuzhan Deyneli ile Vedat Aytekin tabii ki Üroloji Bölümünün başındaki Yakup Kordan ve ekibi ile ayrıca Dr. Burçin Hanım, Dr. Melis Hanım, Dr. Mahir Bey ve Dr. Erol Bey ve diğer sağlık personelinin gayretiyle bu dönem daha rahat geçti.
Bir konuyu belirtmek isterim Türk tıbbının büyük doktorları bir buçuk asırlık bir vakadır; ama önemli olan yardımcı personeldir. Koç Üniversitesi’nin yetiştirdiği hemşireler ve teknisyenler fevkalade etkili, karar almayı bilen, hırslı ama bu hırslarını gizlemeyi bilen sevimli bir personel… Onları tanımaktan, özellikle bu zor günlerimde yakın olmaktan çok mutlu oldum.”

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER