ÖZGÜR ÖZEL:"ÖZGECAN ASLAN'IN VEFATINDAN BU YANA EN AZ 3 BİN KADIN CİNAYETİ YAŞANDI"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel,  Mersin'de, okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste Suphi Altındöken tarafından katledilen Özgecan Aslan’ı ölüm yıl dönümünde X hesabından yaptığı paylaşımla andı.

GÜNDEM 11.02.2024, 14:06
ÖZGÜR ÖZEL:"ÖZGECAN ASLAN'IN VEFATINDAN BU YANA EN AZ 3 BİN KADIN CİNAYETİ YAŞANDI"

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Tarsus'ta canice katledilen Özgecan Aslan’ı ölümünün 9'uncu yılında rahmetle anıyorum. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması kararında olduğu gibi iktidar partisi kadına yönelik şiddetle mücadelede sınıfta kaldı. Bağımsız raporlara göre Özgecan Aslan'ın vefatından bu yana en az 3 bin kadın cinayeti yaşandı. Özgecan'ın katlini de verilen sözleri de unutturmayacağız” dedi.


CHP Genel Başkanı Özgür Özel,  Mersin'de, okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste Suphi Altındöken tarafından katledilen Özgecan Aslan’ı ölüm yıl dönümünde X hesabından yaptığı paylaşımla andı. Özel’in paylaşımı şöyle:

"ÖZGECAN ASLAN'IN VEFATINDAN BU YANA EN AZ 3 BİN KADIN CİNAYETİ YAŞANDI"

“Tarsus'ta canice katledilen Özgecan Aslan’ı ölümünün 9'uncu yılında rahmetle anıyorum. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması kararında olduğu gibi iktidar partisi kadına yönelik şiddetle mücadelede sınıfta kaldı. Bağımsız raporlara göre Özgecan Aslan'ın vefatından bu yana en az 3 bin kadın cinayeti yaşandı. Özgecan'ın katlini de verilen sözleri de unutturmayacağız.”

Yorumlar (0)