Özgür Özel'den Başak Demirtaş'ın olası adaylığı ile ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başak Demirtaş'ın olası adaylığı ile ilgili konuştu. Özel, "Bize karşı yapılan her türlü saygısız yaklaşımı boşa düşürmesi açısından son derece önemlidir" dedi.

GÜNDEM 22.01.2024, 16:06
Özgür Özel'den Başak Demirtaş'ın olası adaylığı ile ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, basın mensuplarının sorularının sorularını yanıtladı.

Başak Demirtaş'ın olası adaylığı ile ilgili konuşan Özel, "Her Türk vatandaşının en doğal hakkı olan seçme ve seçilme hakkını kullanmaya ilişkin irade beyanı herkesin saygı duyması gereken bir yaklaşımdır. Bize karşı yapılan her türlü saygısız yaklaşımı boşa düşürmesi açısından son derece önemlidir" dedi.

Özel, İmamoğlu'nun 5 yıl daha beleidye başkanı olarak hizmet edeceğine inandığını söyledi.

Başak Demirtaş, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” demişti.

ERKAN'LA İLGİLİ İDDİALARA DEĞİNDİ

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili iddialara da değinen Özel, "Saray entrikaları ile başkan değiştiriliyor. Merkez Bankası'nın bu entrikalara ihtiyacı yok" dedi. 

Emekli maaşlarında yapılan yetersiz iyileştirmeye de değinen Özel, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi talebini yineledi. 

Yorumlar (0)