Nagehan Alçı, eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan şiddet gördüğünü açıkladı: Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim

Gazeteci Nagehan Alçı, tek celsede boşandığı yorumcu ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı’dan uzun yıllar psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü sosyal medya hesabı X'ten açıkladı.

GÜNDEM 14.06.2024, 13:27
Nagehan Alçı, eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan şiddet gördüğünü açıkladı: Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim

Şiddetin boşandıktan sonra da sürdüğünü söyleyen Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda en büyük pişmanlığının susmak olduğunu yazdı. “Artık susmayacağım” diyen Alçı, hukuki işlem başlatacağını duyurdu.

Gazeteci Nagehan Alçı’nın sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Hayatımın en büyük pişmanlığı,

Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor. Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım. Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım, böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm. En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.
Bunun yalnızca iki istisnası var…

Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen. İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var… Hiç birini işleme koyamamışım…

Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim.

Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum. Hukuka ve adalete güvenim tam.

Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın! Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor.

Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin.

Yükseltelim…
Dur diyelim.
Yeter diyelim…
Yeter!”

Yorumlar (1)
Ergül Altay 1 ay önce
Siz o adamla nasıl evlendiniz. Hep ona şaşırmışımdır ben. Güzel, akıllı, zeki bir kadın bu maganda kılıklı herifin nesini beğenmiş diye hep merak ederim. Her ikinizin de siyasi görüşünüzü desteklemiyorum ama ozan kütahyalıyı Recep İvedik benzetiyorum. Size hiç yakışmıyor. İyi olmuş ayrıldığınız. O kadar çileyi çalışan bir kadın olarak niye çektiniz ki.