Müslüme Yağal'ın ölümünde korkunç şüphe: 9 gün boyunca...

Adli Tıp Ön Raporu Müslüme Yağal'ın ölüm nedenini ortaya koydu, dede Hasan Yağal tutuklandı. Müslüme'nin cansız bedeni bulunduğunda yeni öldürülmüş olabileceği ifade edildi.

GÜNDEM 23.11.2021, 16:17 23.11.2021, 17:04
Müslüme Yağal'ın ölümünde korkunç şüphe: 9 gün boyunca...

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolan Müslüme’nin cansız bedeni 7 kilometre mesafede 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulunmuştu. Müslüme’nin cansız bedenini bulan Ayşe Bacak, “Müslüme’nin cesedini bulduğumda üstünde kıyafeti yoktu. Montu, ayakkabısı ve şalvarı farklı yerde duruyordu” açıklamasını yapmıştı.

KIYAFETLERİ YOKTU

Ayşe Bacak, şunları söyledi: “10 yıldır burada konaklıyoruz. Her yıl buraya keçi otlatmaya geliyoruz. Müslüme’nin bulduğu yere keçi otlatmaya getirmedim. Orman dairesi her aileye bölüm bölüm yer verir ve bu yer Mehmet Yağal’ın yeri. Bir çocuk bu yere tek başına yürüyerek gelemez. Davar otlatıyordum köpekler havlamaya başladı. Çocuğun cansız bedenini gördüm. Sırt üstü buldum, belden aşağısı açıktı ve üstünde kıyafeti yoktu. Müslüme’nin cansız bedenin bulduğum yere sırtımı verdiğimde bir kenarda şalvarı, ayakkabısı vardı. Giysilerinde yırtık görmedim ve fark etmedim. Montu kayalıkta ağacın dibinde buldum. Eşimi aradım. Daha sonra jandarma geldi.”

9 GÜN CANLI SAKLANMIŞ OLABİLİR

Odatv Güvenlik Uzmanı emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, bugüne dek elde edilen bilgileri değerlendirdi.

Feramuz Erdin, kayıp ihbarının ardından ilk arama işleminin K-9 köpekleriyle yapılması gerektiğini ifade etti. K-9 köpeklerinin arama konusunda sonuç verdiğine dikkat çeken Erdin, “K-9’lardan sonuç alınamayınca derhal aile sorgulanmalıydı. Hemen sonrasında aile sorgulansaydı çocuk sağ olarak bulunabilirdi” dedi. 

Müslüme’nin kaybolmasının ardından 10’uncu günde bulunmasına dikkat çeken Erdin, şunları anlattı: 

“Ceset, 24 saatin sonunda çürümeye başlar. Dokuz günün ardından ceset çürümüş olur ve yabani hayvanlar tarafından parçalanır. Ön otopsi raporu ve cesedi bulan kişinin beyanlarına göre; cesette çürüme ve parçalanma yok. Bu bilgilerden yola çıkarak, Müslüme’nin dokuz gün boyunca sağ olduğunu düşünebiliriz. Dokuz gün boyunca küçük bir çocuğun aç ve susuz olarak hava şartlarına dayanabilmesi imkansız. Elimizdeki bilgilere göre; Müslüme’nin sağ olarak saklanmış olması mümkün. Müslüme’nin saklanmış olabileceği ve nerede saklandığı konusu üzerinde durulmalıdır. Ayrıca, cesette dedeye ait birtakım bulgular bulunduysa, o halde ceset yeni yani yeni ölmüş. Çocuk son güne kadar yaşıyordu ve kaçıran kişi ‘iş büyüyecek’ deyip öldürüp attı, öngörüsü kuvvetleniyor. 

Bu durumda, soruşturmada eksiklik var, K-9 köpekleri bir şey bulamadıysa hemen şüphelenmek gerekir, bu işin içeriden yapıldığına yönelmek lazımdır. Eğer bu yapılsaydı, çocuk sağ olarak bulunabilirdi.”

Yorumlar (0)