Müjdat Gezen'e beraat

Konuk olarak katıldığı bir televizyon programında, 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen beraat etti.

Müjdat Gezen'e beraat

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Müjdat Gezen ile şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever katılmazken, kendilerini avukatları temsil etti.

Müjdat Gezen’in avukatı Deniz Şeren, müvekkilinin hakaret kastı olmadığını söyleyerek, “Müvekkil mizahi bir dille eleştiride bulunmuştur. Katılan taraf Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini ve Cumhuriyet’in temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunulmuştur. Bu tarz açıklamalarda bulunan karşı tarafın mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ara frekans
Ara frekans - 2 ay Önce

2. Abdülhamit kendisi bile olgunlukla karşılardı bir sanatçının esprisini torununa nooluyo bilmem,neyin kafası bu,öküz altında buzağı aramak,kazı koz anlamak;müjdat gezen e geçmiş olsun,saltanat,hilafet ve padişahlık düzeni bu topraklardan kovulalı yıllar oluyor;bu ayrıntıyı da buradan hatırlatmak isterim o bayana

Yalnız efe
Yalnız efe - 2 ay Önce

Değerli sanatçı müjdat gezen,berlinde hakimler var ama türkiyede de hakimler var

SIRADAKİ HABER