Muharrem İnce: O tekme atandan hesap sormazsam namerdim

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Soma'da kısa bir konuşma yaptı. İnce Soma maden kazasında hafızalara kazınan 'tekme atma' olayı ile ilgili olarak "O tekme atma olayı vardı ya o tekme. O benim ciğerime oturmuştu. O tekme atandan hesap sormazsam namerdim" diye konuştu.

Muharrem İnce: O tekme atandan hesap sormazsam namerdim

İnce burada yaptığı kısa konuşmasında şunları kaydetti;

‘O TEKME CİĞERİME OTURMUŞTU’

“Bugün Soma’nın acı günü, yas günü. Türkiye’nin acı, yas günü. Maden şehitlerimizin bazılarının oğlu oradaydı bazılarının eşi oradaydı. Oğlu orada olanların ellerinden eşi orada olanların ellerinden öpüyorum. Onlara sabır diliyorum. Şunu söyleyeyim; Farkındaysanız 4 Mayıs’tan bu yana hep Türkiye’yi barıştırmak için hep Türkiye’yi bir arada tutmak için, uzlaştırmak için çaba sarf ediyorum. Asla intikam ve rövanş peşinde değilim ama bir şey hariç.. O tekme atma olayı vardı ya o tekme. O benim ciğerime oturmuştu. O tekme yiyen çocuğa burada iş vermediler gitti Bergama’ya. Hepsini biliyorum. O tekme atandan hesap sormazsam namerdim.

‘SOKAKTA GÖRÜYORUM BU İŞ TAMAM ASLINDA BU İŞ TAMAM’

Sorunları biliyoruz. Madenler devlette iken sadece bir kişi ölmüş. Son 15 yılda AKP döneminde 1672 işçi madende canını kaybetmiş. Bu böyle yürümez. Böyle bir günde Anneler Günü’nde çok hoşuma giden bir söz oldu, onu sizinle paylaşayım. Bir evde anne varsa önce bayat ekmek yenir bir evde anne yoksa taze ekmek bayat gelir. Annelerimizin gözyaşlarını durdurmak için var gücümüzle çalışacağız. Hala buradaki esnafın parası ödenmemiş. Size böz bu ülkede barışık olacağız. Hukukun üstünlüğü egemen olacak. İtibarımız artacak bunu görüylorum aslında sokakta meydanda görüyorum. Bu iş tamam aslında bu iş tamam.” 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER