banner569

Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı

banner566

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 Nisan Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre, Pazartesi günü 62 ilde, salı günü ise 21 ilde kar yağışı beklenirken 34 ilde sağanak yağmur bekleniyor

GÜNDEM 11.04.2022, 09:02
Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı

Hava durumu raporuna göre; pazartesi günü Ankara, İstanbul, İzmir dahil tam 32 ilde kuvvetli sağanak beklenirken Bolu'da da kar yağışı görülecek. Salı günü ise 21 ilde kar yağışı beklenirken çoğunluğu iç ve doğu kesimi olmak üzere tam 34 ilde kar yağışının hakim olacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü devam edeceği beklenen yağışların perşembe günü yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.


Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Karadeniz'de rüzgarın, batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Karadeniz'in batısında salı günü sabah saatlerinde, doğusunda ise akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ege Denizi'nde rüzgarın, yarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, salı günü ilk saatlerden sonra etkisini kaybetmesi öngörülüyor. Batı Akdeniz'de ise rüzgarın yarın batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, salı günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'de rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin edilirken, fırtınanın, salı günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Yorumlar (0)