banner342

MEB, 2035 Yılına Kadarki Öğretmen İhtiyacını Planladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2035 yılına kadar olan öğretmen ihtiyacına dair yaptıkları çalışmayı tamamlandıklarını belirtti.

MEB, 2035 Yılına Kadarki Öğretmen İhtiyacını Planladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz." dedi. 

Selçuk, İstanbul'da 2023 Eğitim Vizyonu ile "Birlikte Bir Yıl" toplantısına katıldı. Selçuk, burada yaptığı konuşmada, "Bizim 2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz." dedi.

900'DEN FAZLA ÖĞRETMEN DESTEK NOKTASI

İlçe düzeyinde 900'den fazla öğretmen destek noktası kurulacağını açıklayan Selçuk, şöyle devam etti: "İl ve ilçe düzeyinde destek noktaları vasıtasıyla Türkiye'nin öğretmen eğitiminin, okullarındaki, sınıflarındaki her türlü iş ve işlemin nasıl geliştirileceğine dair ortak bir fikir, düşünce ve eylem alanı oluşturuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER