Kovid-19'un nasıl ortaya çıktığına dair yeni açıklama: Vizon çiftliklerinde virüs tespit edildi

Hollanda hükümeti vizon üretim merkezlerinde koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Hükümet yetkilileri, vizon çiftliklerindeki hayvanlardan insanlara Covid-19 bulaştığını duyurdu.

Kovid-19'un nasıl ortaya çıktığına dair yeni açıklama: Vizon çiftliklerinde virüs tespit edildi

Koronavirüsün nasıl ortaya çıktığı ve insanlar arasında nasıl yayıldığına dair birçok teori ve komplo teorisi ortaya atılırken, Avrupa’nın kalbinden yeni bir Kovid-19 açıklaması geldi.

Sözcü'nün haberine göre, Hollanda hükümeti dün gece yapılan bir açıklama ile ülkedeki vizon çiftliklerinde koronavirüsün tespit edildiğini açıkladı.

Hükümet yetkilileri, “Yapılan araştırmalar ışığında vizon çiftliklerinde Kovid-19 tespit edildi. Enfeksiyonun vizonlardan insanlara bulaştığı sonucu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonucunda vizonların semptom göstermeden Kovid-19 taşıdığı öğrenildi” açıklamasını yaptı.

KEDİLERİN PAYI OLABİLİR

Yetkililer incelenen iki çiftlikte de benzer özellikler olduğunu duyururken, “Vizonların antikor testi genişletilerek Hollanda genelindeki bütün tesislerde uygulanacak ve zorunlu olacak. Araştırmaların yapıldığı tesisler birbirine çok benziyor. İkisinde de kediler vardı ve kedilerde de Kovid-19 tespit edildi” ifadesi kullanıldı.

VİZON NEDİR?

Sansargiller familyasından bir gelincik türü olan vizon, özellikle Avrupa’da kürkleri için yetiştirilen bir canlı türüdür. Farklı bölgelerde yetişen ve farklı türleri olan vizonlar genelde 30 santimetre ile 50 santimetre arasında değişiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER