Koronavirüsten 50 bini aşkın ceset yakıldı!

Çin'in en zengin 73. adamı olan iş insanı Guo Wengui Çin rejiminin korona virüs salgınına ilişkin gerçekleri gizlediğini ileri sürdü. Sadece Hubei kentindeki 49 krematoryumda 50 binden fazla ceset yakıldığını ileri süren Wengui, ülke genelinde virüsle efekte olan insan sayısının ise 1.5 Milyon olduğunu iddia etti.

Koronavirüsten 50 bini aşkın ceset yakıldı!

Çin'de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle can kaybı resmi rakamlara göre 640'a, virüs bulaşan kişi sayısı 31 bin 557'ye yükselmiş durumda.

Peki durum gerçekten böyle mi? Çin ölü ve hasta sayılarını gizliyor mu? On milyonlarca insanın karantina altında tutulduğu Çin'in, SARS'a göre 5 kat daha az ölüm olmasına rağmen neden bu kadar yoğun karantina önlemleri uyguluyor?

'Çin gerçek rakamları gizliyor' iddiası!
Bu soruların yanıtı dünyanın sözlerini ciddiye aldığı bir isim olan Çin'li milyarder iş adamı Guo Wengui'ye yöneltildi. Söyledikleri daha doğrusu ifşa ettikleri 'korkunç' kelimesi izah edilebilecek ciddiyette.

Wengui'ye göre Çin rejimi koronavirüs salgınına ilişkin gerçek rakamları gizliyor.

İş insanı bu iddiasını bazı rakamlar vererek sürdürüyor. Wengui, sadece Hubei kentinde 49 kematoryumda 50 binden fazla cesetin yakıldığını ileri sürdü.

Milyarder iş insanının iddiasına göre sadece Çin'de virüsle enfekte olan insan sayısı ise 1,5 milyona ulaştı.

Gazeteci Mehmet Ali Önel bu iddilayı sosyal medya hesabından attığı bu mesajla takipçileri ile paylaştı...

Mehmet Ali Önel bu tweetin ardından da şu yorumu yaptı:

"Çin gibi baskıcı bir rejimin #CoronaVirus hakkında Dünya'ya gerçekleri söylediğine inanmak fazla saflık olur.

Ölüm oranı sadece %2 olan virus salgınını Çin neden bu kadar ciddiye alsın?

Neden kendi ekonomisini çökertecek adımlar atsın?

Yoksa ortada bir Biyolojik savaş mı var!"

Şu ana kadar ortaya bir çok komplo teorisi de dahil olmak üzere iddia geldi. Çin'i yönetenler dışında gerçeğin ne olduğu tam olarak bilinmiyor! Bilinen tek gerçek ise açıklanan resmi rakamlar. İşte son açıklanan verilere göre korona virüse ilişkin resmi tablo:

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER