Koronavirüse yakalanan Nureddin Yıldız'a MEB'in müdürlerinden 'şifa' dilekleri

banner458

“6 yaşındaki çocuklarla evlenebilir" şeklinde skandal fetvalarıyla bilinen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız koronavirüse yakalandı. Yıldız'a MEB'deki üst düzey isimlerden gelen "şifa" dilekleri ise Yıldız zihniyetinin Bakanlık'taki gördüğü karşılığı yeniden ortaya koydu.

banner459
GÜNDEM 11.04.2021, 15:53 11.04.2021, 15:56
Koronavirüse yakalanan Nureddin Yıldız'a MEB'in müdürlerinden 'şifa' dilekleri

“6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceği”, "Genç kaynananın şehvet uyandırabileceği", “Asansörde halvet ortamı oluşabileceği”, “Yatak ve yorganın cinsel dürtüleri artırabileceği” gibi toplumsal yaşamı dinsel referanslara göre düzenleyen ‘fetva’larıyla bilinen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız, koronavirüse yakalanması sonrası hastaneye kaldırıldı.

Bir süre tedavi gören Yıldız, kendi ifadesine göre 11 gün hastanede kalması sonrası taburcu edildi. Yıldız, Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamada, sağlık durumunu "Allahu tealanın üzerimizde tecelli etirdiği konulardan biri olarak hastalıkla yakın bir zamanda bir imtihan geçirdim. 11 gün kadar korona teşhisiyle hastaneye yattım. Birkaç gündür de evde dinleniyorum. Rabbime hamdediyorum, afiyetimi iade etti" ifadeleriyle açıkladı.

Nureddin Yıldız'ın hastalığı sırasında sosyal medyada "şifa" dileğinde bulunulan birçok mesaj paylaşıldı. Bunlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki kimi üst düzey isimlerin olması ise Yıldız zihniyetinin Bakanlıkta gördüğü teveccühün boyutunu tekrar ortaya çıkardı.

Nureddin Yıldız için mesaj paylaşanlardan biri Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk oldu. Öztürk, Yıldız'ı övdüğü mesajında "Günümüzün kıymetli alimlerinden Nureddin Yıldız Hocamız  Covid -19 Tedavisi nedeniyle hastaneye kaldırılmış. Rabbimden acil şifalar dilerim. Böyle Mücahid, muhakkik, müdakkik ve ömrünü gençlerin yetişmesine vakfeden hocalar pek yetişmiyor. Rabbim Ümmete bağışlasın." dedi.

Yorumlar (0)