KONDA'nın Suriyeliler anketinden çıkan sonuç

Yerel seçimlerin sonuçlarını hatasız olarak tahmin eden KONDA, her ay yaptığı 'Barometre' sonuçlarını açıkladı. KONDA'nın son anketinde "Suriyelilerle aynı evi paylaşırım" diyenlerin oranında büyük bir düşüş gözlendi.

KONDA'nın Suriyeliler anketinden çıkan sonuç

Son seçimlerin bilen araştırma şirketlerinden KONDA en çok merak edilen konulardan biri olan 'Suriyeli sığınmacılara bakış' hakkındaki soruya verilen yanıtları paylaştı.

Buna göre Şubat 2016'dan Temmuz 2019'a kadar olan sürede 'Suriyeli sığınmacılarla ilişkin aynı ev seviyesinde olabilir' diyenlerin oranı yüzde 14'ten 7'ye düştü.

KONDA Mart 2010’dan beri her ay düzenli olarak yaptığı 'Barometre’nin 100'üncüsünü gerçekleştirdi.

Birçok konu hakkında merak edilen soruların yanıtlarının arandığı araştırmada Suriyeliler hakkında da ankete katılanlara bir soru yöneltildi:

'SURİYELİ SIĞINMACILARLA İLİŞKİNİZ HANGİ SEVİYEDE OLABİLİR?'

Şubat 2016'da Suriyelilerle ilişkisi seviyesinin aynı evde olabileceğini söyleyen kesim yüzde 14'ken Temmuz 2019'da bu sonuç yüzde 7'ye kadar geriledi.

2 bin 651 kişiyle yapılan anket şöyle:

SURİYELİLER TARTIŞMASI

İstanbul'da yaşayan kayıtsız Suriyelilerin kayıtlı bulundukları kente gönderileceklerine yönelik valilik kararından sonra bazı sivil toplum kuruluşları Suriyeli mültecilere yönelik bu kararı protesto etmek için gösteri düzenlemişti. Bu karar ışığında özellikle sosyal medyada son günlerde Türkiye'deki Suriyelilerle ilgili büyük bir tartışma başlamıştı. Bazı kesimler Suriyelilere yönelik kararı desteklerken bazıları bu kararı doğru bulmadıklarını ifade ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Unsalulkemiz
Ramazan Unsalulkemiz - 1 yıl Önce

Ülkemize ekonomik,sosyal,kültürel ve ahlaki bakımından büyük zararlar vereceğini düşünüyorum.Devlet eliyle ülkelerine geri gonderimeleri gerekir düşüncesindeyim.

Eyupceray
Eyupceray - 1 yıl Önce

Ben doğru bulmuyorum çünkü rahat durmuyorlar her konuda rahatsızım

SIRADAKİ HABER