Kızını istismar ettiği için 15 yıl hapis cezasına çarptırılan erkek 4 ay sonra serbest bırakıldı!

Sakarya'da kızına cinsel istismarda bulunan erkek, 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası almasının ardından sadece 4 ay tutuklu kaldı, ardından tutuksuz yargılandı.

Kızını istismar ettiği için 15 yıl hapis cezasına çarptırılan erkek 4 ay sonra serbest bırakıldı!

Sakarya'da kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan erkek, 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı ama sadece 4 ay tutuklu kaldı. Tutuksuz yargılanan erkek, hâlâ tutuklanmadı.

Artı Gerçek'ten Melis Alphan konuyu bugünkü yazısıyla köşesine taşıdı. Kız çocuğunu defalarca istismara maruz bırakmasının ardından, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan erkeğin tutuksuz yargılandığı belirtilen yazıda "Şu anda dosya istinafta. Ama inanır mısınız, bu cezayı alan adam sadece 4 ay tutuklu kaldı. Özetle, tutuksuz yargılandı ve halen tutuklanmadı. Hem de mahkeme heyet başkanı ve iki üye de kadın olmasına rağmen…" ifadelerine yer verildi.

Melis Alphan yazısında çocuk istismarını şu sözlerle aktardı:

"Bir gün annesinin telefonla aradığında Leyla ağlayarak 'Anne babamı buraya neden tek gönderiyorsun? N’olur babamı gönderme, sen gel, beni babamla evde yalnız bırakma' diyor ve annesinin evde onunla kalması için ısrarcı oluyor. Bunun üzerine annesi eve gidiyor ve Leyla’ya onunla kalması konusunda neden bu kadar ısrar ettiğini soruyor. Leyla, babasının cinsel istismarına uğradığını anlatınca, o da bunu büyük kızlarına anlatıyor. Leyla’nın babası, büyük kızları ve eşleri de eve geliyorlar. Bu arada annesi, eşini odaya çekip Leyla ile yüzleştiriyor. Adam inkâr ederken, Leyla ağlayarak olan biteni bir kez daha anlatıyor. O sırada Leyla’nın ablası ses kaydı alıyor. Ses kayıtlarında da duyulduğu üzere, odadayken Leyla’nın annesi babasına 'Hani tekrar yapmayacaktın?' diye soruyor. 'Sus duyulacak' diyerek panikle kadını susturmaya çalışan adam, 'Yok, o zamandan beri yapmadım' diyor. Bu kısa diyalogdan bile, olayın öncesinin de olduğu anlaşılıyor."

KİMSEYE ANLATMASIN DİYE ÇOCUĞU KORKUTMUŞ

Ayırca kız çocuğunun, cinsel istismarda bulunan erkek tarafından olayı kimseye anlatmaması için tehdit edildiğini belirtilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Leyla babasından, Leyla’nın annesi de eşinden şikâyetçi oluyor. Leyla ifadesinde şöyle diyor: 'Babam her zaman içki içer, kumar oynar, annemi döver, bağırır çağırır. Bir kez kürekle kafasına vurdu. Bana da kaç defa vurdu. Bazen sopayla vuruyordu. Babam bu yaşıma kadar yatağa zorla yatırıyordu. Her tarafıma dokunuyor, zorla tecavüz ediyordu. Bilgisayardan açık açık şeyleri açıyor, benim üzerimde uyguluyordu. Ben küçükken anneme anlatmıştım. Babam bana ‘Annene anlatırsan seni de cezaevine atarlar, beni de’ dedi. Ama ben yine anneme anlattım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER