banner217

Kızılay’dan uyarı: “Enfekte olan biri tedbir almazsa 406 kişiye bulaştırır”

Kızılay’dan korona virüse karşı alınması gereken önlemlerle ilgili yapılan açıklamada açıklamada "Enfekte olan biri tedbir almazsa 406 kişiye, daha dikkatli davranarak sosyal mesafeyi azaltırsa sadece 2.5 kişiye virüs bulaştırır" denildi.

Kızılay’dan uyarı: “Enfekte olan biri tedbir almazsa 406 kişiye bulaştırır”

Türkiye’de korona virüse yakalananların ve salgında hayatını kaybedenlerin sayısı hızla artmaya devam ederken Kızılay’dan vatandaşlara sosyal mesafeyi koruma uyarısı geldi. Yapılan açıklamada "Enfekte olan biri tedbir almazsa 406 kişiye, daha dikkatli davranarak sosyal mesafeyi azaltırsa sadece 2.5 kişiye virüs bulaştırır" ifadelerine yer verildi.

Dünyayı saran koronavirüs nedeniyle Türkiye’de alınan önlemler gün geçtikçe daha da sıklaşıyor. Ancak yetkililerin 'evde kal' uyarılarına rağmen bazı vatandaşların hala sahillere ve piknik yerlerine akın etmesi eleştirilere neden oluyor.

Bugün Kızılay'dan da sosyal mesafenin koronavirüsle mücadele kapsamında ne kadar önemli olduğuna dair bir paylaşım geldi.

Kızılay'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "UYARIYORUZ. Enfekte olan biri tedbir almazsa 406 kişiye, daha dikkatli davranarak sosyal mesafeyi azaltırsa sadece 2,5 kişiye virüs bulaştırır. Bu #Pazar #EvdeKal" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat
Fuat - 1 hafta Önce

Kızılay nerede ülkede 30 tane ölü var ama asıl ölü Kızılay baksana ortada yok

SIRADAKİ HABER