Kırmızı bültenle aranan Mohamed Zahir Miah'ın ve Chen Xuefeng'in İstanbul'da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan İngiliz uyruklu Mohamed Zahir Miah'ın Büyükçekmece'de, Çin uyruklu Chen Xuefeng'in Bağcılar'da yakalandığını duyurdu.

GÜNDEM 15.12.2023, 10:51
Kırmızı bültenle aranan Mohamed Zahir Miah'ın ve Chen Xuefeng'in İstanbul'da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından, "Kafes 20" operasyonları kapsamında, İnterpol Kırmızı Bülten’le aranan ve Belçika’da ülke genelinde uyuşturucu dağıtımı organize eden örgüt elebaşı İngiliz uyruklu Mohammed Zakir Miah'ın Büyükçekmece’de, Vietnam’da ağır yaralama suçuyla aranan Çin uyruklu Chen Xuefeng'in Bağcılar’da yakalandığını açıkladı. 

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız" diyen Bakan Yerlikaya operasyona ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube müdürlüklerince yapılan müşterek çalışmalar sonucu, İnterpol tarafından çıkarılan Kırmızı Bülten ile aranan 2 kişi İstanbul’da yakalandı. Haklarında İnterpol tarafından Kırmızı Bülten çıkarılan Mohammed Zakir Mıah Büyükçekmece’de ve Chen Xuefeng ise Bağcılarda yapılan Kafes-20 operasyonlarıyla kıskıvrak yakalandı. Chen Xuefen’inm Vietnam’a iade işlemleri tamamlandı.

Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız."

Yorumlar (0)