KILIÇDAROĞLU DOLARLARIN NASIL AMERİKA'YA GÖNDERİLDİĞİNİ AÇIKLADI: BİR TÜRGEV BİR ENSAR BİR TÜRGEV BİR ENSAR...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü CHP grup toplantısında, “Akşam saat 22:00'de bir kaçışın anatomisini açıklayacağım" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden videolu bir paylaşımda açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.05.2022, 22:08
KILIÇDAROĞLU DOLARLARIN NASIL AMERİKA'YA GÖNDERİLDİĞİNİ AÇIKLADI: BİR TÜRGEV BİR ENSAR BİR TÜRGEV BİR ENSAR...

"Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!" notuya paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


Sevgili halkım İyi akşamlar. Öncelikle bugün içimizi yakan haberler aldık. Şehitlerimiz var evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine milletimizin başı sağ olsun. Böylesine acı bir günde böyle bir konuşma yapmak inanın beni üzüyor ama bu ülkenin geleceği söz konusu Bu da benim ana muhalefet olarak, bir Vatansever olarak görevimdir.
Bugün Grup konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanları hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim.

* Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları.

* Amerika kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

* Peki ne yapıyorlar? Para var, bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait.

* Şimdi isim vermeyeyim, belki kendileri söyler. Aile içi işlerine karışmayayım. Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar. Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz. TÜRGEV ve Ensar.

* Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar. Bir, 10 milyon dolar. Bir, 20 milyon dolar. Bir 10 milyon dolar. Bir TÜRGEV, bir Ensar. Bir TÜRGEV, bir Ensar. Durmuyorlar.

* Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde. 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. Ensarcım, TÜRGEV’cim, bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Bu paraları neden sürekli Amerika’ya transfer ediyorsunuz?

* Gelelim Amerika’ya kaçmaya hazırlananlara. Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok fena yanılıyorsunuz.

* Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?

Yorumlar (0)