Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'yu katledildiği yerde andı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, öldürüldüğü yerde düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'yu katledildiği yerde andı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 27. yılında, bombalı suikaste uğradığı evinin önünde anıldı. Anma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, CHP'li bazı milletvekilleri ve çok sayıda kişi katıldı. Mumcu ailesi ile görüşen Kılıçdaroğlu, görüşme sonrasında Faili Meçhuller Anıtı'na ve Mumcu'nun hayatını kaybettiği alana karanfi bırakarak mum yaktı.

Alandakilerle Mumcu'nun hayatını kaybettiği yerde saygı duruşunda bulunulurken şarkılar Faili Meçhuller Anıtı'nın olduğu alanda Mumcu'nun köşe yazılarının bulunduğu gazeteler, daktilo ve bilgisayarın yer aldığı özel bölüm dikkat çekti.

Mumcu'nun aydın bir bilim insanı, gazeteci ve emekçi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Hainler onu yok etmeye çalıştılar ama o, düşünceleriyle yaşıyor. Onu her yıl saygı, sevgiyle anıyoruz. Anmaya da devam edeceğiz. Buraya insanlar da zaten aynı düşüncelerle geliyor. Onun bütün düşüncesi yolsuzluklardan arınmış demokratik bir Türkiye'ydi. Aynı amacı aynı çerçevede sürdürüyoruz, mücadelesini yapıyoruz, kavgasını veriyoruz. Hiç kimse Uğur Mumcu'nun açtığı yoldan yürüyüşümüzü engelleyemez. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz. Bütün hedefimiz şu, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'i demokrasiyle taçlandırmak."

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER