banner288

Karantina Süresine Uymayan Adam Böyle Yakalandı!

Ankara Yenimahalle'de karısında corona virüsü vakası görülen ve yaşadığı köy karantinaya alınan ancak kendisinin test sonuçları negatif çıkan vatandaş, zorunlu 14 gün karantina sürecine uymayınca sağlık ekipleri tarafından gözetim altına alındı.

banner287
Karantina Süresine Uymayan Adam Böyle Yakalandı!

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki bir kargo şirketine ait depolama bölümüne Diyarbakır’dan kamyonu ile kargo getiren şirket çalışanı Mevlüt Y., eşinin corona virüsü testlerinin pozitif çıkması üzerine telefonla aranarak bilgilendirildi.

En yakın hastaneye giderek test yapması gerektiği söylenen Mevlüt Y., Kayseri’de bir hastaneye giderek corona virüsü testi yaptırdı. Burada test sonuçları negatif çıkan Mevlüt Y.’ye her ihtimale karşı kendisini 14 gün karantinaya alarak toplumdan izole etmesi gerektiğini bildiren sağlık ekipleri ayrıca bir taahhütname de imzalattı.

İMZALADIĞI TAAHHÜTNAMEYE UYMADI

Mevlüt Y.’nin imzaladığı taahhütnameye uymadığının ihbarını alan polis ve sağlık ekipleri harekete geçti. Bunun üzerine Mevlüt Y.’nin kamyonu ile Ankara’ya geleceğinin bilgisini alan polis ve sağlık ekipleri, sabah saat 05.30 sıralarında karantina kuralına uymayan vatandaşı, iş yerinin girişinde kamyonu ile durdurdu. Raporları incelenen Mevlüt Y. ile o sırada yanında bulunan akrabası Hamit Y., tedbir amaçlı gözetim altına alınmak üzere hastaneye götürüldü.

Öte yandan yetkililer, Mevlüt Y.’nin kullandığı kamyonun ve içerisindeki kargoların detaylı bir şekilde dezenfekte edileceğini açıkladı.

AİLESİ KARANTİNA ALTINA ALINAN MAHALLEDE YAŞIYOR

Mevlüt Y.’nin ailesinin, 2 gün önce corona virüsü tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Malatya’nın Darende ilçesine bağlı Ilıca mahallesinde yaşadığı öğrenildi. 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 10:04
banner284
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER