banner342

Kabine toplantısı başladı! 20 il için seyahat yasağı geliyor mu?

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıdan çıkacak yasak kararlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

Kabine toplantısı başladı! 20 il için seyahat yasağı geliyor mu?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında koronavirüs gündemiyle saat 15:00'te toplandı. Erdoğan'ın "Halkımız kurallara uymuyor, yeni kısıtlamalar getireceğiz. Bu işin birinci sorumlusu Bilim Kurulu"  sözlerinin ardından bugün yeni yasakların gelmesi bekleniyor. 

SAĞLIK BAKANI KOCA SUNUM YAPACAK

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki haftalık hafta sonu sokağa çıkma yasağının sonuçları ve korona vakalarıyla ilgili sunum yapacak. Hafta sonu belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasağının tüm hafta sonu uygulanması gündemde. Ayrıca vaka sayılarının yüksek olduğu illerde sokağa çıkma yasağının hafta içi de uygulanması gündeme alınacak. 

BİLİM KURULU 20 İL İÇİN SEYAHAT YASAĞI ÖNERDİ

Kabine toplantısında karar verilecek olan bir diğer kritik yasak ise şehirlerarası seyahat yasağı olacak. Toplantıda, Bilim Kurulu tavsiyesiyle  vaka ve ölüm sayılarının yüksek olduğu 20 şehire kademeli olarak seyahat yasağı getirilmesi de gündemde.

SEYAHAT YASAĞI GÜNDEMDE OLAN ŞEHİRLER:

ilim Kurulu, Edirne, Adana, Hatay, Artvin, Aydın, Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Trabzon, Tokat, Zonguldak, Mersin, Osmaniye, Samsun, Muğla, Bursa İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli gibi şehirlere yönelik olarak salgının seyrine göre kademeli şekilde seyahat kısıtlaması önerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER