İzmir'de 2.5 Milyarlık Vurgun Yapan çift tutuklandı!

İzmir'de 2.5 Milyarlık Vurgun: Holding Sahib... Nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla haklarında gözaltı kararı verilen S.O. ve eşi S.O., yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığında oldukları bilgisinin alınması üzerine Adana'da düzenlenen bir operasyonla yakalandı.

GÜNDEM 08.02.2024, 12:09
İzmir'de 2.5 Milyarlık Vurgun Yapan çift tutuklandı!

İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü araştırma kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların borsa ve kripto para piyasasında çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında soruşturmalarına devam ediyor.

Ekiplerce, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığında olduğu öne sürülen holdingin kurucusu ve sahibi S.O. ve eşi S.O., Adana'da saklandıkları ikamette yakalanıp işlemleri için İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

Ayrıca çiftle birlikte Adana ve Mersin'de gözaltına alınan 2 kişi de sağlık kontrolleri için İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Operasyonda gözaltı sayısı 27'e yükselirken, haklarında gözaltı kararı verilen 3 şüphelinin de yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.


Dün, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şikayette bulunan 30 kişinin 23 milyon lirasını dolandırdıkları suçlamasıyla bir holdingin sahibi S.O., eşi S.O. ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 30 zanlıyı yakalamak için operasyon başlatmıştı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Çiğli ilçesindeki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan holding binası, Harmandalı Mahallesi'ndeki danışmanlık şirketi ve bir inşaat şirketinde arama yapılmıştı, holding binasının ortalama bir hafta önce boşaltıldığı, bina girişine kiralık ilanı asıldığı görülmüştü.

Zanlıların borsa yatırımları ve satışını yaptıkları token'la kripto piyasalarında para kazandırma ve drone fabrikası kurarak kar oranı dağıtma vaadiyle ortalama 2 bin 500 kişiden 2.5 milyar lira topladıkları öne sürülmüştü.

Soruştuma kapsamında şüphelilerden 26'sı gözaltına alınmış, 4 şüphelinin ise yakalanması için çalışma başlatılmıştı.(ABCgazetesi)

Yorumlar (0)