İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN SEÇİM AFİŞLERİNİ YIRTANLARA VE AFİŞLERİ İNDİRENLERE SERT TEPKİ!

İYİ Partili Dursun Ataş, "bugün indirdiğiniz o afişte yazdığı gibi: Yalana, dolana, talana, haksızlığa, israfa “Yeter Artık” diyeceğiz. Kayseri’yi İYİ belediyecilik ile tanıştıracağız" dedi.

GÜNDEM 04.02.2024, 16:22
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN SEÇİM AFİŞLERİNİ YIRTANLARA VE AFİŞLERİ İNDİRENLERE SERT TEPKİ!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Belediye başkan adaylarının afişlerinin indirilmesine ve yırtılmasına tepki gösterdi. Ataş, “Kendilerinden başka hiç kimsenin nefes almasını istemeyen ‘Tek Adam’ zihniyetinin basit bir yansımasını ne yazık ki şehrimizde de görüyoruz” dedi.

“Yalana, dolana, talana, haksızlığa, israfa yeter artık diyeceğiz. Kayseri’yi İYİ belediyecilik ile tanıştıracağız” diyen Milletvekili Ataş, tepkisinde şu ifadeleri kullandı: Kayseri’de belediye başkan adaylarımızın “Yeter Artık” yazan afişleri indiriliyor, yırtılıyor. "Huzur şehri", "gönül belediyeciliği" diye çıktıkları yolda zorbalıklarla yürümeye çalışanları da, devletimizin yetkili kurumlarının bu zorbalığa kayıtsız kalmasını da üzülerek izliyoruz. Ne yazık ki her seçim döneminde aynı olaylarla karşılaşıyoruz. Daha önce de seçim otobüslerimize saldırdılar, afişlerimiz indirdiler, üzerimizde baskı kurmaya çalıştılar; ortamı gererek şehirde kutuplaşmanın artmasını, huzurun kaçmasını istediler. Ama biz her defasında sağduyulu davranarak buna izin vermedik. Artık anlasınlar; ne yaparlarsa yapsınlar şehrin huzurunun kaçmasını başaramayacaklar, ama bizi de çıktığımız bu yoldan döndüremeyecekler. Diğer taraftan bizim kendi imkanlarımızla astığımız az sayıdaki afişleri indirenler, tam bir “ustalık işi” ortaya koyuyor. Kamu kaynakları ve iktidarın gücüyle şehrin her yerine afişler asıyor. Biz de her ağzını açtığında dinden ve imandan bahsedenleri, söz konusu kendi çıkar ve şahsi ikbali olduğunda kamu kaynaklarını ve iktidarın gücünü nasıl hunharsızca kullandıklarını, kul hakkının nasıl dibini sıyırdıklarını ibretle izliyoruz. Peki, bu nasıl bir anlayıştır, nasıl bir zihniyettir? Yazıklar olsun. Ama sayılı gün çabuk geçer! 31 Martta günden güne yozlaşan kurumlarımızı ve yandaşa yoldaşa peşkeş çekilen kamu kaynaklarımızı sizin elinizden kurtaracağız. Bugün indirdiğiniz o afişte yazdığı gibi: Yalana, dolana, talana, haksızlığa, israfa “Yeter Artık” diyeceğiz. Kayseri’yi İYİ belediyecilik ile tanıştıracağız.

Yorumlar (0)